• Посилання скопійовано

Продаж імпортного коньячного спирту резиденту: чи виникатиме зобов'язання з акцизного податку?

Підприємство закуповує у нерезидента імпортний коньячний спирт, який продає резиденту для виробництва коньяку. Чи буде виникати зобов’язання з акцизного податку в підприємства при придбанні у нерезидента чи при перепродажі резиденту?

Підакцизні товари та ставки акцизного податку визначені у ст. 215 ПКУ. Зокрема, спирт етиловий належить до груп УКТ ЗЕД 2207 та 2208, тобто є підакцизним товаром. Коньячний спирт належить до групи 2208, оскільки має концентрацією спирту менш як 80 % об’ємних одиниць. Ставка акцизного податку – специфічна та на даний момент становить 126,96 грн  за 1 літр 100 % спирту (п. 215.3.1 ПКУ).

Платником акцизного податку є особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України – пп. 212.1.2 ПКУ.

Відповідно до пп. 213.1.3 ПКУ об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України. Тож в загальному випадку акцизний податок виникає при імпорті підакцизних товарів на дату подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або на дату нарахування такого податкового зобов'язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках – пп. 216.4 ПКУ.

Також згідно з пп. 213.3.6 ПКУ звільняються від оподаткуваня акцизним податком операції з ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), за таких умов:

  • вони використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини); 
  • з такої сировини будуть виготовлені інші підакцизні товари (продукція, у тому числі сировина), які реалізуються на митній території України або на експорт;
  • пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв. 

З цього можна зробити висновок, що імпортер коньячного спирту повинен одночасно бути виробником підакцизних товарів, тобто самостійно виробляти такі товари з імпортованої сировини. На це вказує, зокрема, необхідність пред’явлення ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв. Оскільки в тексті пп. 213.3.6 ПКУ немає окремих застережень, то його потрібно розуміти таким чином: ця ліцензія має належати самому імпортеру.

За умовами запитання маємо іншу ситуацію – спирт імпортується для подальшого перепродажу, а не для власного виробництва коньяку.

Тому, ми вважаємо, під час митного оформлення ввезення спирту слід буде сплатити акцизний податок – за ставкою 126,96 грн за 1 літр 100 % спирту на дату на дату подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024782
  • Що потрібно для того, щоб імпортувати гексан та продавати його оптом?
    Підприємство має намір займатися торгівлею продуктом під назвою «Гексан». Як обчислюється акциз при імпорті, а потім при продажі гексану? Чи потрібна ліцензія на торгівлю таким продуктом?
    01.04.202415
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024506