• Посилання скопійовано

Як до облікової картки платника в СЕАРП вноситься обсяг пального, ввезеного в Україну

Як до облікової картки платника в СЕА РП вноситься обсяг пального, ввезеного на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок, в т.ч. якщо госпсуб’єкт ще не зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального на момент оформлення митної декларації (у т.ч. попередньої та тимчасової)?

Відповідно до пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Згідно з п. 1 розд. І Порядку електронного адміністрування реалізації пального (далі – Порядок №113), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №113 (далі Постанова – №113), Порядок №113 визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП), порядок роботи СЕАРП, а також проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків.

Пунктом 27 розд. IV Порядку № 113 визначено, що ДФС веде автоматичний облік за допомогою СЕАРП у розрізі платників податку, зокрема таких показників:

  • обсягів пального в розрізі кодів згідно з УКТЗЕД, ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок;
  • обсягів пального в розрізі кодів згідно з УКТЗЕД, на які платники податку зареєстрували заявки в СЕАРП на поповнення обсягів залишку пального за рахунок сплачених через електронні рахунки коштів до бюджету;
  • сум сплаченого акцизного податку, овердрафту та залишків сум акцизного податку, в межах яких платники податку мають право зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишків пального.

Згідно з п. 1 ст. 248 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI  (далі – МКУ) митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування – з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Враховуючи, що попередня митна декларація не підтверджує випуск товарів у митний режим та сплату акцизного податку, а також те, що згідно з ч. 6 ст. 259 МКУ при ввезенні на мигну територію України підакцизних товарів доставка та пред’явлення цих товарів органу доходів і зборів, яким оформлена попередня митна декларація, є обов’язковими (випуск підакцизних товарів за попередніми митними деклараціями типу «ЕА» не здійснюється), дані попередніх митних декларацій до СЕАРП не вносяться.

Якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати органу доходів і зборів тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов’язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації Для випуску товарів відповідно до заявленого митного режиму за тимчасовою митною декларацією застосовуються курси валют, визначені відповідно до ст. 31 МКУ, заходи тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, чинні на дату прийняття органом доходів і зборів тимчасової митної декларації для оформлення (частини 1, 3 ст. 260 МКУ).

Слід зазначити, що датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов’язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках (п. 216.4 ст. 216 ПКУ).

Таким чином, обсяг ввезеного на митну територію України пального, за який сплачено акцизний податок, автоматично вноситься до облікової картки платника в СЕАРП відповідно до оформленої контролюючим органом митної декларації (у тому числі тимчасової). При цьому особа, яка ввозить на митну територію України пальне, має бути зареєстрована платником акцизного податку в СЕАРП. Не передбачено внесення до СЕАРП обсягу ввезеного на митну територію України пального особою, яка не зареєстрована в СЕАРП платником акцизного податку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»