• Посилання скопійовано

Акцизний податок при імпорті: заповнюємо декларацію

Підприємство займається оптовим продажем присадок до палива (код в переліку підакцизних товарів – 3811900000). При розмитненні товару підприємство сплачує акциз, при реалізації на території України роздрібний акциз не сплачує, адже це оптовий продаж. Як заповнити декларацію з акцизного податку?

За приписами пп. 212.1.2. ПКУ особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України є платником акцизного податку, а значить має подавати декларацію з акцизного податку (п. 2 р. І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. №14).

В контексті запитання має місце імпорт та оптова реалізації присадок до палива (код 3811900000). Відповідно до пп. 215.3.4 ПКУ ставка акцизу за позицією 3811 90 00 00 становить 245 євро з 1000 літрів, приведених до t 15° C реалізованого товару (продукції). 

Пунктом 213.1 ПКУ визначено, які саме операції належать до об'єктів оподаткування акцизним податком. Зокрема такими операціями є операції з:

- ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України (пп. 213.1.3 ПКУ);

- з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

  • отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
  • ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
  • вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 ПКУ, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (пп. 213.1.12 ПКУ).

У випадку, коли обсяги реалізації вказаних видів підакцизних товарів не перевищують обсяги ввезення (імпортування) ним на митну територію України таких товарів, тобто відсутній об'єкт оподаткування акцизним податком у розумінні пп. 213.1.12 ПКУ, декларація з акцизного податку не подається.

Причому незалежно від того, якою є реалізація імпортованого підакцизного товару на території України (оптовий чи роздрібний продаж, безготівкова форма розрахунки чи із використанням РРО), допоки обсяги реалізації не перевищать обсяги імпортованого підакцизного товару, об’єкт оподаткування та обов’язок подачі декларації з акцизного податку відсутні. Цей висновок підтверджується податківцями в їх листі від 17.03.2016 р. №5880/6/99-99-21-05-15.

У разі, коли має місце перевищення обсягу реалізації над обсягом імпортованих присадок,  слід заповнити декларацію з акцизного податку. Але для випадку, коли потрібно нарахувати податкове зобов’язання із перевищення обсягу реалізованого товару над імпортованим діюча форма декларації з акцизного податку* не призначена: в розділі В немає відповідного рядка.

Разом з тим є Додаток 9 “Зразок доповнення до декларації акцизного податку відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу II Кодекс”. Він подається у разі, коли платник податків вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов'язання всупереч нормам ПКУ. У рядку 1 зазначається зміст доповнення до декларації, яке складене за довільною формою, з поясненням мотивів його подання.

____________________________

* Форма затверджена наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. №14.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024785
  • Що потрібно для того, щоб імпортувати гексан та продавати його оптом?
    Підприємство має намір займатися торгівлею продуктом під назвою «Гексан». Як обчислюється акциз при імпорті, а потім при продажі гексану? Чи потрібна ліцензія на торгівлю таким продуктом?
    01.04.202415
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024506