Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Здійснення діяльності з вирощування сільгосппродукції: чи реєструватися платником акцизного податку?

Підприємство здійснює діяльність з вирощування сільськогосподарської продукції і є платником ЄП IV групи. Пальне придбавається та використовується виключно для власних потреб господарства. Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку? Чи потрібно реєструвати приміщення в системі акцизні склади?

Реєстрація платником акцизного податку

У пп. 212.1 ПКУ наведено перелік суб’єктів, які є платниками акцизного податку, зокрема, згідно з пп. 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

При цьому податківці у своїй ІПК зазначали, що у випадку використання пального суб’єктом господарювання лише для власних потреб, у тому числі у разі втрат пального під час зберігання, у такого суб’єкта господарювання не виникає обов'язку щодо реєстрації платником акцизного податку.

Таким чином, оскільки підприємство не здійснює реалізацію палива, а використовує його для власних потреб, реєструватися платником акцизного податку йому не потрібно.

 

Реєстрація акцизного складу

У редакції ПКУ, що діє на даний момент, акцизний склад - спеціально обладнані приміщення на обмеженій території розташованій на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою госпдіяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (пп. 14.1.6 ПКУ).

Проте з 01.07.2019 р. до ПКУ вносяться зміни, зокрема, в частині визначення поняття акцизного складу. Так, з 01.07.2019 року згідно з пп. «б» п. 14.1.6 ПКУ акцизний склад – це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою госпдіяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Тобто згадку про те, що до акцизного складу не відносяться приміщення для зберігання пального для власного споживання, прибрали. Водночас, додано роз’яснення, що саме не буде вважатися акцизним складом.

Не є акцизним складом, зокрема, приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Таким чином, у підприємства – платника єдиного податку IV групи обов’язок щодо реєстрації акцизного складу не виникатиме у разі, якщо обсяг отриманого пального протягом календарного року не перевищує 10 000 куб. метрів (при цьому, що таке пальне використовується виключно для власного споживання). У іншому разі слід зареєструвати акцизний склад протягом травня 2019 р. (більш докладно про це див. тут).

Також виникатиме й обов’язок реєструватися платником акцизного податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
4 група ЄП , Акциз , Єдиний податок , Реєстрація , Сільське господарство

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі