Усі новини по тегу «Відпустки»

Новин: 614
  • Відпустка військовослужбовцю строкової служби
    Солдата строкової служби не відпускають у відпустку, мотивуючи тим, що солдатам строкової служби відпустка не надається. Чи порушуються його права, і якщо так, то які?
    06.01.2023155
  • Не враховано додаткову відпустку в резерві відпусток: як виправити?
    На підприємство у липні 2017 року було прийнято працівницю, яка має право на додаткову відпустку на дітей. Ця відпустка за 2017 рік не була використана працівницею і не була включена до графіку відпусток на наступний рік. Вперше вона скористалася правом на дану відпустку у листопаді 2018 року. Як виправити ситуацію у грудні 2022 року?
    04.01.2023552
  • Відпустка демобілізованого працівника
    Працівник мобілізований 27.02.2022 р. До 31.07.2022 року йому виплачувався середній заробіток. 20.12.2022 р. його демобілізовано за віком. 21.12.2022 року він приступає до роботи та хоче піти у щорічну відпустку. Як розрахувати середній заробіток для розрахунку відпускних? Який період брати для його розрахунку?
    29.12.2022543
  • Переведення працівника разом з компенсацією на інше підприємство: яка відповідальність?
    На вимогу воєнного часу та обставин, які склалися в країні у зв’язку з військовою агресією російської федерації, Законом №2352, який набрав чинності 19 липня 2022 р., внесено зміни до КЗпП, зокрема, виключено ст. 81. Якщо зробити переведення працівників з відпустками? Яка відповідальність за такі дії?
    29.12.202263
  • Щорічна відпустка під час воєнного стану
    Працівник бажає оформити щорічну відпустку у січні 2023 року. При тому, що він використав 24 к.дні, які надаються під час воєнного стану. Чи можна надати відпуску на кількість днів, які він вже заробив за поточний рік? 24 к.дні відпустки дається на весь воєнний час і до кінця війни працівник вже не може брати відпустку?
    26.12.20221 206
  • Вихідна допомога та відпустка мобілізованому працівнику: чи потрібно платити?
    Працівника мобілізовано на військову службу. Відділ кадрів видав наказ про увільнення його від роботи, за ним залишаються місце роботи та посада. Бухгалтерія виплатила йому зарплату за всі дні роботи до дня призову на службу. Чи потрібно виплачувати йому ще й вихідну допомогу? Чи потрібно виплатити відпускні за невикористану, до дати мобілізації, відпустку?
    19.12.20227073
  • Правила внутрішнього трудового розпорядку у ФОПа: які нюанси?
    Нещодавно створений ФОП протягом декількох місяців приймав людей до штату. Через що виникло декілька питань:
    19.12.2022136
  • Відпустка без збереження зарплати чи призупинення трудового договору: як краще вчинити?
    Взимку немає замовлень на основну діяльність. Кредити з початком війни не дають, находження коштів тільки за неосновним КВЕДом (оренда приміщення). Як краще: відправити працівників у відпустку за свій рахунок чи призупинити дію трудового договору? Оформити можна одним наказом чи окремо на кожного працівника? Чи потрібні заяви від працівників?
    15.12.20221 4661
  • Представник трудового колективу для погодження графіку відпусток
    Як мають бути організовані загальні збори трудового колективу з питань затвердження графіку відпусток, якщо у підприємства є невідокремлений підрозділ (виробничий цех), який знаходиться в іншому місті? На виробництві також присутній головний інженер компанії. Чи може він бути єдиним представником на зборах? Якщо так, то як це можна оформити?
    22.11.20223464
  • Звільнення працівника без компенсації: які наслідки?
    Працівник хоче звільнитися. На підприємстві всі працівники у відпустці без збереження зарплати на час воєнного стану. Діяльності немає і немає фінансової можливості виплатити компенсацію за невикористану відпустку. Працівник не заперечує. Що в цій ситуації можна зробити?
    10.11.20221 794
  • Відпустка для догляду за дитиною до 6 років: чи можна без довідки?
    Чи обов'язково потрібно додавати довідку від дитячого лікаря до заяви працівниці, у якої закінчилася відпустка для догляду за дитиною до 3-х років, і вона хоче піти у відпустку для догляду за дитиною до 6-ти років?
    09.11.2022816
  • Призупинення діяльності: як оформити працівників?
    На підприємстві частково отримують зарплату тільки директор і бухгалтер (оскільки подаються звіти) і є зовсім невелика діяльність, яку виконує директор, а решта працівників знаходяться у відпустці за власний рахунок (через призупинення діяльності). Так може бути? Чи краще оформлювати як відпустку за власний рахунок?
    09.11.2022139
  • Аліменти під час відпустки за власний рахунок
    Працівник - платник аліментів перебуває у карантинній відпустці без збереження зарплати. Роботодавець за цей час не нараховує йому зарплату. Чи утримуються під час цієї відпустки аліменти, і якщо так, то в якій сумі? Згідно з виконавчим листом, утримання становлять 1/4 заробітку щомісяця, але не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку
    07.11.2022187
  • Лікарняний під час щорічної відпустки
    Працівник пішов у щорічну відпустку і під час відпустки захворів на COVID-19. На сьогодні має основний та подовжений е-лікарняний. Чи потрібно перерахувати йому відпускні? Після закінчення лікарняного потрібно подовжити відпустку на той строк, що він хворів, наприклад: відпустка з 19.09.22 до 02.10.2022, лікарняний з 26.09.22 до 30.09.2022, та з 01.10.2022 до 05.10.2022?
    05.10.202297
  • Звільнення жінки після закінчення відпустки та заборона на відмову у відпустці без збереження
    Чи можна звільнити працівницю – матір дитини віком до чотирнадцяти років з ініціативи роботодавця, після закінчення відпустки 30.09.2022 р. Чи може роботодавець відмовити у відпустці за свій рахунок у воєнний час, якщо вона з 1.10 подасть заяву на оформлення нової відпустки?
    30.09.2022576
  • Збереження мобілізованому середнього заробітку: щорічна та додаткова відпустки
    Керівник прийняв рішення зберегти мобілізованим працівникам середній заробіток (після 19.07.2022). Чи потрібно за період збереження середнього заробітку рахувати мобілізованим дні основної щорічної відпустки та додаткової (один мобілізований працівник має право на 14 к. днів УБД)?
    12.09.2022270
  • Зменшення окладу працівниці до повернення з декретної відпустки
    Працівниця підприємства пішла у декретну відпустку з посадовим окладом 10000 грн. Посадовий оклад у працівника, який був на її місці, складав 15000 грн. Посада вільна вже 2 місяці. Працівниця вирішила вийти з декрету раніше. Чи може бути оклад у неї 10000 грн?
    07.09.202295
  • Відпустка при народженні дитини чоловікові на більший період за рішенням керівника
    Підприємство хоче додатково до норм існуючого законодавства працівникам - чоловікам надати право на відпустку при народженні дитини тривалістю 4 календарні тижні без можливості поділу на менші періоди з використанням її протягом 1 року з дати народження дитини. Розмір відпускних дорівнюватиме розміру зарплати. Через це постало декілька питань...
    05.09.202245
  • Відпустка без збереження зарплати для догляду за дитиною до 18 років
    Працівник має дитину з інвалідністю підгрупи А І групи. Чи можна продовжувати відпустку без збереження зарплати до 18 років? Як правильно оформити догляд і відобразити в Додатку 5 об’єднаної звітності?
    25.08.2022340
  • Тривалість відпустки без збереження не в зоні бойових дій
    Підприємство і працівник знаходяться не в зоні бойових дій. Яка тривалість відпустки без збереження заробітної плати працівника на рік?
    16.08.20222 170
  • Первісне нарахування резерву чи помилка: відпускні за минулий рік
    З 01.01.2022 р. підприємство почало рахувати резерв відпусток. Працівник звільнився в серпні 2022 р. Сума відпускних, які припали на 2022 р., відображається в бухобліку за рахунок резерву. А сума за минулий рік - Дт 92 чи Дт 44? Чи можна відпускні за минулий рік відображати в декларації з прибутку в 2022 р.?
    12.08.2022164
  • Нарахування відпускних працівнику особі з інвалідністю, якщо не відпрацьовано повний місяць
    Як обрахувати відпускні працівникові, прийнятому на роботу 22.07.2022 р.? Відпустка почнеться з 15.08.2022 р. (має право за інвалідністю)
    10.08.202296
  • Запис в трудову книгу про прийняття на посаду на час декретної відпустки
    Чи потрібно вносити запис в трудову книжку працівнику, який був прийнятий на декретне місце (в трудовій зроблено запис: «Прийнята на посаду на час знаходження основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до 3-річного віку»), після звільнення основного працівника до закінчення відпустки для догляду?
    08.08.2022757
  • Строк виплати відпускних
    Працівник пише заяву на щорічну основну відпустку, де вказує про виплату відпускних разом із зарплатою. На основі заяви оформляється наказ з зазначенням способу виплати відпускних (у складі зарплати). Чи дає це ТОВ право виплатити в заявлені строки відпускні, а не до початку відпустки?
    08.08.20222 5661
  • Як відобразити в об’єднаній звітності 90 к.д. відпустки без збереження зарплати
    У зв’язку з прийняттям змін до Закону про відпустки, як тепер відображати у звіті ЄСВ тих працівників, які пішли у відпустку без збереження зарплати, і що у такому випадку робити зі сплатою ЄСВ?
    02.08.20223 6754