Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Нюанси оформлення імпорту програмної продукції від нерезидента

Як оформлюється імпорт програмної продукції від нерезидента?

Перш за все зазначимо, що до програмної продукції належать:

  • результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.

При імпорті такої продукції в Україну митники будуть користуватись МКУ та Законом про митний тариф, який не містить коду УКТ ЗЕД для програмної продукції.

Так, у листі ДФСУ від 07.04.2016 р. №7765/6/99-99-19-03-02-15 зазначено, що у разі переміщення через митний кордон товарів програмної продукції на матеріальних носіях:

  • у графі 31 МД зазначаються відомості про такі носії, а також про інформацію, що на них розміщена;
  • у графі 33 МД зазначається код згідно з УКТ ЗЕД такого носія;
  • у графі 42 МД зазначається вартість таких носіїв без урахування вартості інформації, що на них розміщена;
  • у графі 45 МД зазначається митна вартість таких носіїв без урахування вартості інформації, що на них розміщена.

Тобто розмитненню фактично підлягає лише сам носій (про те, що на ньому була програмна продукція, в декларації лише наводиться інформація, що не призводить до сплати податків, зокрема, й ПДВ).

При цьому при подальшому продажу такої програмної продукції на території України вже слід користуватись довідником умовних кодів, яким для постачання програмної продукції передбачено код 00502.

Чи слід при реалізації такої програмної продукції зазначати відмітку у графі 3.2 податкової накладної «Ознака імпортного товару» — питання спірне. Адже така програмна продукція може бути передана виконавцем замовнику з використанням мережі Інтернет електронною поштою або іншими засобами передачі інформації. Тобто взагалі без участі митниці. У такому разі говорити про ввезення (імпорт) товару взагалі, на нашу думку, недоречно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Імпорт , Нерезиденти , ЗЕД

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі