Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Визначення коду УКТ ЗЕД — компетенція митників

Підприємство експортує за кордон продукцію власного виробництва. Є висновок ТПП щодо визначення коду УКТ ЗЕД товару, однак при експорті митним органом було встановлено інший код. Який код зазначати в ПН? Які наслідки помилки в коді УКТ ЗЕД?

Згідно з п. 1 ст. 11 Закону №671 торгово-промислові палати мають право проводити на замовлення українських та іноземних підприємств експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість; засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов’язані зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.

ДФС у Дніпропетровській області зазначає, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ)  тим, що зазначені в первинних документах у частині, що оплачена контрагентом-покупцем.

Окрім цього податківці у листі від 16.11.2017 р. №2645/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначили, що для визначення походження товару та коду товару згідно з УКТ ЗЕД податківці рекомендують звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень). 

Зважаючи на те, що контрагент здійснює оплату товару саме на підставі інвойсу, відповідно показники податкової накладної, зокрема код УКТ ЗЕД, повинні відповідати даним, що зазначені в такому інвойсі, які в свою чергу визначені за рекомендацією ДФС на підставі висновку ТПП.

 

Чи буде штраф за неправильний код УКТ ЗЕД?

Наразі чинним законодавством не передбачено штрафів чи наслідків при зазначені неправильного коду УКТ ЗЕД в податковій накладній на експорт товару.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Експорт , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі