• Посилання скопійовано

Зміни про юрадресу вносяться до ЄДР із змінами до Статуту або без них

З метою зменшення витрат підприємство вирішило не орендувати офіс і змінити адресу на адресу прописки засновника. Яка процедура внесення таких змін? Чи обов’язково підприємство має мати контактний телефон? Чи може це бути тільки мобільний телефон директора? Чи треба проводити витрати на зв'язок офіційно (оформляти договір з телефонною компанією)?

Відповідно до чинної редакції ч. 1 ст. 88 ЦКУ у статуті товариства вказуються найменування юридичної особи, органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього, якщо додаткові вимоги щодо змісту статуту не встановлені цим Кодексом або іншим законом. У редакції цієї норми до 01.04.2015 р.* вимагалося вказувати місцезнаходження та адресу юридичної особи. Таким чином, підприємства, зареєстровані до 01.04.2005 року, мали обов'язково вказувати у Статуті юридичну адресу (адресу реєстрації підприємства). Після цієї дати місцезнаходження могло вказуватись лише як відомості, що містяться в ЄДР про таке підприємство.

Отже, якщо підприємство не вказувало у статуті місцезнаходження підприємства, то достатньо прийняти рішення засновниками(ом) про зміну місцезнаходження та подати  Форму 3 - Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, де вказати зміни про місцезнаходження (п. 2 першої сторінки форми). Форму заяви затверджено Наказом Мін'юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5.

При цьому вносити зміни до Статуту не потрібно, але слід посвідчувати нотаріально підписи на такому рішенні засновників  (п. 6 ч. 1 ст. 15 Закону № 755).

Якщо юридична адреса вказана у Статуті, то окрім рішення засновників(а), потрібно також вносити зміни до Статуту виклавши його в новій редакції (п. 1, 2, 8 ч. 4 ст. 17 Закону №755).

Щодо контактного номера телефону (як і адреса електронної пошти) — це інформація для зв'язку з юрособою, але її внесення до ЄДР не є обов'язковим. При цьому за бажанням можна дати номер мобільного телефону керівника, іншого працівника юрособи для можливості здійснення зв'язку з юрособою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.202478
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.2024939
  • Отримано credit memo: як врахувати?
    ТОВ - офіційний представник нерезидента в Україні щодо розповсюдження аудіо та відео-продукції. Протягом 2023 р. перевиконало план щодо підключення до інформаційного ресурсу користувачів. Нерезидент 28.02.2024 р. надав credіt memo ТОВ, що має бути врахований при розрахунку за послуги з нерезидентом у лютому та березні 2024 р. Чи має ТОВ скоригувати фінрезультат за 2023 р., оскільки credit memo за результатами роботи 2023 р.? Чи потрібно нарахувати курсову різницю на дату проведення акту від нерезидента ?
    15.03.202456
  • Придбання нерухомості комунальної власності, у якій вже є орендарі
    Підприємство придбало нежитлову нерухомість на аукціоні. В договорі купівлі-продажу об’єкту малої приватизації вказано, що приміщення надано в оренду до 2028 р. і цей договір чинний і для покупця. Майно перебувало в комунальній власності і передане пкупцю в день укладення договору балансоутримувачем. Як відобразити придбання такої нерухомості в обліку? Коли вводити в експлуатацію, якщо акт прийому-передачі майна від 15.02.2023 р.? Як відображати відносини з орендарем? Чи потрібна додаткова угода до договору оренди?
    14.03.202422
  • Чи включати адмінвитрати при обчисленні вартості видобутої корисної копалини?
    При обчисленні вартості видобутої корисної копалини за розрахунковою вартістю до витрат потрібно включати адміністративні витрати чи ні? Місцеві податківці сказали, що потрібно включати, адже підприємство займається тільки виробництвом каменю та щебеню, тому потрібно включати всі витрати, крім витрат на збут. Сказали, що є роз'яснення ДПС, але ми не знайшли
    11.03.202428