• Посилання скопійовано

Зміна керівника ТОВ відбувається в порядку, встановленому статутом

Засновник підприємства (директор і єдиний працівник) вирішив стати лише засновником, а директора взяти нового. Чи складати протокол зборів засновників? Якщо так, то що в ньому має бути, якщо на підприємстві 1 особа? Яка процедура звільнення старого директора і прийняття нового? Якого змісту мають бути накази?

Відповідно до ст. 62 Закону України від 19.09.91 р. №1576-XII “Про господарські товариства” у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор).

Дирекція (директор) підзвітна загальним зборам учасників і організовує виконання їх рішень. Дирекція (директор) діє від імені товариства в межах, встановлених зазначеним Законом та установчими документами.

 

Таким чином, директор призначається та звільняється рішенням загальних зборів ТОВ, ПП тощо або рішенням власника (якщо засновником юрособи є одна особа) в порядку, встановленому статутом (установчими документами) підприємства.

 

Документ, що складається загальними зборами чи засновником одноособово також визначається у статуті (в установчих документах) підприємства.

Таким чином, оскільки, за умовами запитання, засновник володіє підприємством односовобо, то він самостійно приймає рішення рішення про звільнення себе з посади директора та призначення іншої особи на цю посаду. Як показує практика, засновники надаються перевагу або протоколу, або рішенню власника.

 

У такому протоколі (рішенні) власника підприємства слід вказати про те, що засновник (ПІБ), який володіє 100 відсотками голосів у статутному капіталі підприємства приймає рішення щодо звільнення себе (ПІБ) з посади директора та призначає (обирає) іншу особу (ПІБ) на цю посаду з укладення контракту чи ні або за його заявою (як це передбачено для працівників згідно з ст. 24 Кодексу законів про працю).

Завантажити зразок Протоколу загальних зборів учасників (засновників) ТзОВ >>> 

Окрім цього, слід вернути увагу на те, що у рішенні засновника про заміну керівника можна вказати дату, з якої призначено нового керівника та відповідно дату звільнення попереднього. У такому разі повідомлення до органів ДФС про прийняття нового керівника слід подавати напередодні вказаної дати. Відповідна дата призначення (обрання) нового керівника буде вказана й в Єдиному державному реєстрі юросіб.

Завантажити зразок Рішення власника (учасника) ТзОВ щодо зміни керівника >>>

Водночас, можна не вказувати дату призначення нового керівника. Натомість послатись, наприклад, на таке прийняття на посаду після складення акту приймання-передачі первинних документів. В такому разі, дата вступу на посаду нового керівника визначатиметься датою прийняття працівника на роботу (зазначеної в наказі по підприємству) та буде залежати від приймання-передачі документів. Щодо Єдиного державного реєстру юросіб, то там буде занесена дата призначення нового керівника.

 

Державному реєстратору для заміни керівника слід подати наступні документи (ч. 4 ст. 17 Закону № 755):

 

Щодо змісту наказів про прийняття на роботу і звільнення з роботи, то:

1) при звільненні попереднього керівника зміст наказу не відрізняється від звичайного: 

“На виконання рішення власника від ... № ... особа (ПІБ) звільнена з посади керівника ТОВ “....”

Підпис попереднього керівника.

2) при прийнятті нового керівника, зазвичай вказують таке:

“Я, .... (ПІБ), згідно з рішенням власника ТОВ “....”, приступаю до виконання обов'язків директора ТОВ “... з “____”_______ 2016 року.”

Підпис нового керівника.

Читайте також: 

- Повідомлення про прийняття найманих працівників: порядок та штрафи

- Аналітика від Дт-Кт: повідомлення про прийняття на роботу

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.202477
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.2024932
  • Отримано credit memo: як врахувати?
    ТОВ - офіційний представник нерезидента в Україні щодо розповсюдження аудіо та відео-продукції. Протягом 2023 р. перевиконало план щодо підключення до інформаційного ресурсу користувачів. Нерезидент 28.02.2024 р. надав credіt memo ТОВ, що має бути врахований при розрахунку за послуги з нерезидентом у лютому та березні 2024 р. Чи має ТОВ скоригувати фінрезультат за 2023 р., оскільки credit memo за результатами роботи 2023 р.? Чи потрібно нарахувати курсову різницю на дату проведення акту від нерезидента ?
    15.03.202456
  • Придбання нерухомості комунальної власності, у якій вже є орендарі
    Підприємство придбало нежитлову нерухомість на аукціоні. В договорі купівлі-продажу об’єкту малої приватизації вказано, що приміщення надано в оренду до 2028 р. і цей договір чинний і для покупця. Майно перебувало в комунальній власності і передане пкупцю в день укладення договору балансоутримувачем. Як відобразити придбання такої нерухомості в обліку? Коли вводити в експлуатацію, якщо акт прийому-передачі майна від 15.02.2023 р.? Як відображати відносини з орендарем? Чи потрібна додаткова угода до договору оренди?
    14.03.202422
  • Чи включати адмінвитрати при обчисленні вартості видобутої корисної копалини?
    При обчисленні вартості видобутої корисної копалини за розрахунковою вартістю до витрат потрібно включати адміністративні витрати чи ні? Місцеві податківці сказали, що потрібно включати, адже підприємство займається тільки виробництвом каменю та щебеню, тому потрібно включати всі витрати, крім витрат на збут. Сказали, що є роз'яснення ДПС, але ми не знайшли
    11.03.202428