• Посилання скопійовано

Оплата за комунальні послуги здійснюється щомісяця

При звірці з контрагентом була виявлена нестача документів за 2014, 2015 роки за комунальні послуги. Чи можна у 2016 році на підставі завірених копій документів включити до бухобліку ці послуги за минулі роки для відновлення заборгованості? Як це оформити документально?

Комунальні послуги орендарем оплачуються за окремо виставленими орендодавцем рахунками. Якщо відповідних застережень про відшкодування витрат орендодавця по комунальних послугах не зазначено у договорі оренди, то для цього може бути укладений окремий договір про відшкодування витрат за комунальні послуги.

Причому орендар виставляє рахунки за спожиті комунальні послуги переважно щомісячно, згідно з даними окремих лічильників для обліку спожитих газу, тепла, води, електроенергії, або згідно з фактично спожитими послугами наступним чином:

  • водопостачання — пропорційно до чисельності працівників підприємства-орендаря, працюючих в орендованому приміщенні;
  • спожитої електроенергії — виходячи з потужності електроприладів і фактичного часу роботи;
  • з централізованого опалення — з розрахунку за 1 кв. метр (куб. метр) опалюваної площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Подібне передбачено п. 1.11 Правил №28 та п. 21 Правил 630 для орендарів.

Відтак, на нашу думку, у разі, якщо протягом 2014-2015 роках відповідні рахунки виставлялись з визначенням даних лічильника або фактично до спожитих послуг, а орендар їх не оплачував, то заборгованість, яка виникла та обліковувалась протягом вказаного періоду, може погашатись шляхом оплати відповідних сум у 2016 році.

Якщо ж ні рахунки не виставлялись, ні обсяг самих послуг не визначався за лічильниками, то, на нашу думку, включати відповідні суми за документами, складеними у 2016 році, можна лише у разі укладення окремого договору на відшкодування  витрат за комунальні послуги за 2014-2016 роки, у якому сторони повинні будуть визначитися щодо того, які суми будуть компенсуватися і як ці суми повинні будуть визначатися (підтверджуватися).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.20244
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128