• Посилання скопійовано

Чи може ФОП-лікар відкрити поліклініку профілактичних оглядів?

Приватно практикуючі лікарі, які зареєстровані як ФОП та мають ліцензію на провадження медичної практики, відкрили кабінети, найняли на роботу лікарів з вищою освітою та середній медичний персонал. Чи відносяться медкабінети до закладів охорони здоров’я? Чи може лікар - ФОП відкрити поліклініку профілактичних оглядів?

Чи відносяться медичні кабінети до закладів охорони здоров’я? 

Насамперед зазначимо, що медичний кабінет відсутній у переліку закладів охорони здоров’я, що затверджений Наказом МОЗ № 385.

Медичні кабінети відкривають ФОПи для провадження діяльності з медичної практики за наявності відповідної ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.  Тому лікар, як ФОП, є звичайним роботодавцем та має право приймати на роботу інших лікарів.

 

Чи може лікар- ФОП відкрити поліклініку профілактичних оглядів?

ФОП, який має ліцензію, поточний рахунок у банку, відповідне обладнання та приміщення, а до цього ще й кваліфікований персонал, має право відкрити клініку з застосуванням відповідного коду виду економічної діяльності (КВЕД).

Для медичної практики використовують такі КВЕД:

  • 86.21 «Загальна медична практика»;
  • 86.22 «Спеціалізована медична практика»;
  • 86.23 «Стоматологічна практика»;
  • 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я».

Тож, бачимо, що ФОП за КВЕД 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я» може відкрити поліклініку профілактичних оглядів. Для цього приватний медзаклад повинен мати ліцензією на медпрактику і акредитаційний сертифікат.

Що це дає потенційному роботодавцю тих фізосіб, які проходять профогляди?

Відповідно до ст. 159 КЗпПст. 169 КЗпП та ст. 14 Закону про охорону праці працівник зобов'язаний проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Тож, пройти профогляд для влаштування на роботу майбутній працівник може і в приватному медичному закладі (центрі, клініці). А в подальшому, роботодаць сам приймає рішення, де працівники проходитимуть медогляди: у міській поліклініці чи у приватній. В будь-якому випадку, роботодавець має укласти договір з приватним медзакладом (який має ліцензією на медпрактику і акредитаційний сертифікат) та скласти план-графік проходження працівниками медоглядів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.20244
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128