Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Неприбуткова організація може продавати власні активи

Неприбуткова організація має на балансі меблі. У зв’язку з переїздом виникла необхідність продажу таких меблів. Чи вплине така операція на статус неприбутковості організації? Як документально оформити продаж?

Неприбутковість

Відповідно до пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації - це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 ПКУ.

У свою чергу, згідно пп. 133.4.2 ПКУ, доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Отже, якщо доходи від продажу меблів будуть використані на цілі, передбачені статутними документами такої неприбуткової організації, то така операція не призводить до виникнення податку на прибуток.

Тобто, продаж майна неприбуткової організації не призводить до втрати неприбутковості, значення має подальший напрям використання коштів отриманих від такого продажу.

 

Документальне оформлення продажу

Якщо меблі обліковуються підприємством як основні засоби, то при їх вибутті необхідно скласти акт приймання-передачі основних засобів за формою №ОЗ-1. Такий акт складається у трьох екземплярах, два з яких залишаються на підприємстві, а третій надається особі, якій передаються такі основні засоби.

Однак, підприємство актом №ОЗ-1 може оформити лише перехід таких активів із складу основних засобів до складу необоротних активів та групи вибуття, утримувані для продажу (рахунок 286). А подальший продаж оформити вже видатковою накладною.

Окрім цього, зважаючи на специфіку діяльності підприємства не зайвим буде оформити й наказ керівника на продаж таких активів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Неприбуткові установи , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі