Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Розрахунки, що належать до безготівкових з метою незастосування РРО

Які розрахунки належать до безготівкових з метою незастосування РРО?

Враховуючи норми Закону про РРО, суб'єкти господарювання, які здійснюють операції, не пов'язані з реалізацією товарів або послуг і прийманням готівкових коштів для їх подальшого переказу, не зобов'язані застосовувати РРО.

Також РРО не потрібен у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.

Існують також інші ситуації, коли суб'єкт господарювання може обійтися без застосування РРО, але йому потрібно використовувати РК і КОРО. Так, Постановою №1336, розробленою на виконання ст. 10 Закону про РРО, затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО.

Пунктом 2 цієї Постанови встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов'язковим, тобто для окремих форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах Переліку, згідно з яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО, граничний розмір становить 200 тис. грн на один суб'єкт господарської діяльності або 75 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)) залежно від форми та умов проведення діяльності.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі