• Посилання скопійовано

Виплата нецільової матеріальної допомоги фізособам-не працівникам підприємства готівкою

Підприємство виплачує нецільову матеріально допомогу фізособам (не працівникам підприємства). Чи можна в даному випадку використовувати відомість на виплату грошей? У який строк необхідно здійснити таку виплату? Які дані необхідно зазначити у графі «Примітки»?

Порядок видачі коштів з каси регулюється Положенням «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі -  Положення № 637). Пунктом 1.2 Положення № 637 затверджено, що до касових документів, за допомогою яких оформлюються касові операції, відносяться касові ордери та відомості на виплату грошей, розрахункові документи, інші  прибуткові  та видаткові  касові документи. Форма такої відомості міститься у додатку 1 до Положення №637. Якщо виплата готівки з каси здійснюється не працівникам підприємства, то на таку виплату складається окрема відомість на виплату грошей. Такий обов’язок передбачено п. 3.5 Положення № 637. Підприємство на свій розсуд вибирає, чи використовувати для  таких виплат видаткові касові ордери, чи оформити відомість на виплату грошей.

Строки виплати такої матеріальної допомоги зазначається у відомості на виплату грошей. Законодавчо такий строк не встановлено, але існує обмеження у Положенні №637 у частині ліміту каси. Так п. 2.8 Положення № 637 визначено, що підприємства в позаробочий час можуть тримати готівку у межах, що не перевищує встановленого на підприємстві ліміту каси. Суми коштів, що були одержані з банку і не були використані за призначенням, повертаються до банку підприємства у строк, не пізніше наступного робочого дня банку або можуть зберігатись у касі підприємства в межах встановленого ліміту каси. 

Після закінчення строку виплати грошей за відомістю складається видатковий касовий ордер на суму, фактично видану за відомістю, адже не виключено, що хтось із отримувачів за цією відомістю грошей так і не отримає. У такому касовому ордері реквізит "Одержав" не  заповнюється (абзац п’ятий п. 3.10 Положення № 637). Видатковий касовий ордер, що  оформлений  на  підставі видаткової відомості, реєструється в журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4 до Положення № 637) після здійснення виплат, зазначених у видатковій відомості.

При виплаті нецільової матеріальної допомоги, варто не забувати, що оподаткуванню ПДФО (згідно з пп. 170.7.3 ПКУ) не підлягає лише сума такої допомоги у межах 2240 грн на рік. У випадку перевищення даної суми на підприємство накладається обов’язок утримати і сплатити з суми такого перевищення ПДФО. При чому, при виплаті такого доходу через касу підприємства, ПДФО повинен бути сплачений до бюджету протягом трьох банківських днів за днем виплати такого доходу.

Граничні розміри розрахунку готівкою відповідно до п. 2.3 Положення №637 не поширюються на добровільні пожертвування та благодійну допомогу, а отже в даному випадку не застосовуються.

У реквізиті «Примітки» у відомості на виплату грошей за необхідності вказують номер, серію, дату і місце видачі документа, що засвідчує особу одержувача грошових коштів. Якщо особа отримує готівку за довіреністю, то зазначають реквізити довіреності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024268
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202441
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202463
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024598