Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Засновник вніс ПФД на рахунок підприємства: чи відображати це в касовій книзі?

Засновник - фізособа вніс на рахунок підприємства ПФД через касу банку. Чи потрібно таке надходження відображати в касовій книзі?

Згідно з визначенням, наведеним у п. 1.4 Глави 1 Інструкції №22, безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Водночас, відображенню у касовій книзі підлягають лише розрахунки підприємства в готівковій формі. Тобто у разі внесення засновником коштів в касу підприємства готівкою з подальшим здаванням таких коштів в касу банку уповноваженою особою підприємства (касиром).

Готівкові розрахунки - платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізосіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

При цьому, вимоги щодо розміру таких розрахунків, які встановлено у п. 6 та 7 Положення №148, поширюються лише на розрахунки готівкою. А в даному випадку кошти вносяться засновником на рахунок підприємства через банк, відповідно таке внесення коштів є безготівковим. Таким чином, засновник через касу банку може вносити кошти на рахунок підприємства без обмеження суми.

Водночас, варто звернути увагу, що при внесенні коштів на рахунок, засновник в якості платника, повинен зазначати свої ПІБ як фізособи (оскільки він як фізособа вносить ПФД – власні кошти на рахунок підприємства).

Отже, внесення ПФД засновником на рахунок підприємства через касу банку є безготівковим розрахунком, відповідно у касовій книзі підприємства така операція не відображається і готівкові обмеження на неї не поширюються. В обліку таке надходження відображається як безпосередньо надходження коштів на рахунок підприємства (бухгалтерський рахунок 311) від засновника (бухгалтерський рахунок 685).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Фінансова допомога

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі