• Посилання скопійовано

Чи потрібно ФОПу вести облік доходів у розрізі видів діяльності за КВЕД?

ФОП - платник ЄП ІІІ групи. У 2018 році додав до діяльності новий код КВЕД, відповідно ведеться додаткова діяльність. У 2019 році отримано доходи від цих двох видів діяльності. Що змінилося у звітності? Як відображати доходи в Книзі обліку?

Дохід ФОП на єдиному податку ІІІ групи відображається у розділі ІV декларації з єдиного податку для фізосіб. При цьому розподіл доходу за різними кодами КВЕД у декларації не здійснюється.

Коди та назви видів діяльності, що здійснював ФОП у звітному періоді, наводяться у реквізиті 09 декларації «Види підприємницької діяльності у звітному періоді». Тут вказується код і назва згідно з КВЕД-2010 для кожного з видів госпдіяльності, які ФОП фактично здійснював у звітному періоді. Причому, якщо він фактично здійснював заборонені або не вказані в Реєстрі ЄП види діяльності, вони також наводяться в цьому полі.

Дохід у Книзі обліку ФОП також не розподіляється за різними кодами КВЕД, але «заборонені» доходи наводяться окремо у графах 7 та 8 Книги обліку доходів. Відповідно до пп. 1 - 5 п. 293.4 ПКУ у графі 7 зазначається цифра від 1 до 5, яка відповідає виду доходу, визначеному в цьому пункті. Код доходу за КВЕД не зазначається.

Нагадаємо, що відповідно до п. 293.4 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку І - ІІІ групи (фізособи - підприємці) у розмірі 15%:

  • до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у пп. 1, 2 і 3 п. 291.4 ПКУ;
  • до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до І або ІІ групи;
  • до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
  • до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • до доходу, отриманого платниками І або ІІ групи від провадження діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ПКУ відповідно.

За умов запитання, для ФОП ІІІ групи єдиного податку актуальним буде п. 4 п. 293.4 ПКУ – у тому разі, коли він отримає доходи від видів діяльності, які не дають йому права бути на спрощеній системі. Перелік таких доходів див. у п. 291.5 ПКУ.

Тож, якщо ФОП займається лише дозволеними йому видами діяльності, він щоденно відображає загальні суми отриманого доходу в Книзі обліку доходів без розподілу на види за КВЕД. Аналітичний облік «дозволених» та «недозволених» доходів в розрізі видів КВЕД підприємець веде окремо за довільною формою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024236
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202441
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202463
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024598