Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Складання акту приймання-передачі готівки між змінами касирів у вихідний день

Касири працюють позмінно. Оприбуткування готівки відбувається через РРО. У суботу, неділю не працює бухгалтер, тож вилучення зі скриньки РРО не здійснюється. Як оформити приймання залишку готівки касирами у неділю та понеділок?

Запитання: Касири працюють позмінно. Оприбуткування готівки відбувається через РРО. У суботу, неділю не працює бухгалтер, тож вилучення зі скриньки РРО не здійснюється. Як оформити приймання залишку готівки касирами у неділю та понеділок? Як скласти акт приймання-передачі готівки, якщо касир, який передає касу та касир, який її приймає наступного дня, не працюють в один день? 

 

Відповідь:

На виконання вимог п. 44 Положення №148 керівник підприємства під час прийняття на роботу касира укладає з ним договір про повну матеріальну відповідальність та ознайомлює його під підпис із вимогами цього Положення.

У абз. 5 п. 46 Положення №148 зазначено, що інвентаризація кас проводиться на кожному підприємстві в строки, установлені керівником. 

У разі застосування підприємством у розрахунках РРО звіряється сума наявної готівки на місці проведення касиром розрахунку із сумою, зазначеною у звіті РРО (у РК та КОРО). У разі виявлення під час інвентаризації нестачі або надлишку цінностей у касі в акті зазначається сума нестачі або надлишку і з'ясовуються обставини їх виникнення. 

Сума нестачі відшкодовується відповідно до законодавства України, а надлишок оприбутковується в касі та зараховується в дохід відповідного підприємства.

У разі зміни матеріально відповідальних осіб проведення інвентаризації є обов'язковим (п. 7 розд. I Положення  №879).

Однак матеріально відповідальні особи не включаються до складу робочої інвентаризаційної комісії для перевірки активів, що знаходяться у них на відповідальному зберіганні (п. 2.4. розд. II Положення №879).

У п. 6 розд. ІІІ Порядку №547 зазначено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій

Крім того, операція «службове внесення» виконується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту. 

Норми п. 8 розд. 4 Порядку №547 дозволяють суб’єктам підприємництва протягом робочого дня роздруковувати на РРО декілька фіскальних звітних чеків. Усі вони вклеюються у відповідну КОРО

Записи за кожним фіскальним звітним чеком в розділі 2 КОРО робляться окремо. Якщо фіскальний звітний чек містить дані про операції службового внесення та службової видачі коштів, графи 3, 4 розділу 2 КОРО можна не заповнювати.

На думку автора, в ситуації, що розглядається, при прийманні-передачі готівки змінними касирами протягом вихідних днів достатньо виконання операцій:

  • «службова видача» касиром, який здає зміну та передає готівку іншому касиру;
  • «службове внесення» касиром, який приймає зміну та отримує готівку від попереднього касира.

При цьому документальним оформленням операції приймання-передачі готівки змінними касирами може бути проставляння запису на зворотному боці кожного відповідного чека РРО «зміну здав, ПІБ та підпис» та «зміну прийняв, ПІБ та підпис».

Про оформлення передання зміни касирів при цілодобовій роботі на одному РРО ми писали тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

Коментарі: 9

Новини по темі

Консультації по темі