Підприємство на загальній системі оподаткування (платник ПДВ та акцизу) здійснює два види діяльності: надає послуги з автоперевезень та реалізує паливо через АЗС. При цьому власні автомобілі заправляються на власній АЗС.
Відповідно до пп. 10.3.1.1 Інструкції №281, під час відпуску нафтопродукту власникам автотранспорту за готівку розрахунки здійснюються на АЗС з використанням РРО.
Відпуск нафтопродуктів за безготівковим розрахунком за відомостями здійснюється АЗС на підставі договорів, укладених між підприємством та споживачем (пп. 10.3.2.1 Інструкції №281).
Кількість відпущеного нафтопродукту фіксується у відомості, яка ведеться безпосередньо на АЗС, що підтверджується підписами оператора АЗС та водія.
Підприємство має вести окремий облік відпуску пального за відомостями:
- на підставі договорів, укладених між підприємством та споживачем (з відображенням виручки, нарахуванням ПДВ та акцизного податку);
- заправляння власного автотранспорту (з відображенням внутрішнього переміщення пального, без включення до виручки, без нарахування ПДВ, але з нарахуванням акцизного податку).
У разі наявності технічної можливості касові чеки РРО можуть відображати окремим рядком операції внутрішнього переміщення. Це відповідає нормам п. 5 р. І Положення №13, в якому зазначено таке.
Розрахункові документи, що друкуються РРО на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих РРО.
Докладніше про це див. тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити