Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Підприємець-"єдинник" повертає тару як раніше придбаний товар: чи буде дохід?

Підприємець - "єдинник" ІІ групи купляє у постачальника воду у тарі, яка придбавається окремо, як товар. Порожня тара повертається постачальнику як раніше придбаний товар. Чи не може таке повернення бути кваліфіковане, як отримання доходу підприємцем?

Доходом фізособи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду (пп. 1 п. 292.1 ПКУ):

  • у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); 
  • матеріальній або нематеріальній формі,  визначеній п. 292.3 ПКУ. Йдеться про вартість безоплатно отриманих, протягом звітного періоду, товарів - наданих платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно з законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів чи їх повернення, а також товарів, переданих платнику єдиного податку на відповідальне зберігання, і використаних таким платником єдиного податку.

Відповідно до п. 292.11 ПКУ до складу доходу фізособи - підприємця, не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару  - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару, якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару.

Тобто, отримані підприємцем від постачальника кошти саме за повернутий товар (тару) не будуть вважатися доходом такого підприємця. 

Оскільки підприємець купує тару, як товар, то кваліфікувати такий товар, як безоплатно отриманий від постачальника, для визнання доходу також немає підстав.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бурмага Тетяна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Доходи , Єдиний податок , Підприємці , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі