• Посилання скопійовано

Кейтерингове обслуговування підприємцем-"єдинником" юросіб — неплатників єдиного податку

Чи може фізооба-підприємець — платник єдиного податку на ІІ групі, яка здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства (кафе), здійснювати кейтерингове обслуговування за договорами з юрособами — неплатниками єдиного податку, та чи потрібно вносити до реєстру платників єдиного податку зміни щодо виду госпдіяльності, якщо зареєстровано діяльність за КВЕД 56.1 (діяльність кафе)?

Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу, на сплату єдиного податку в порядку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Фізичні особи, які застосовують другу групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, мають право на здійс­нення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 грн.

Пунктом 1.3 Правил №219 визначено, що заклад ресторанного господарства — організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням РРО (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил № 219).

Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи, яка здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців), у тому числі від тих, які не є платниками єдиного податку, на кейтерингове обслуговування, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.

Щодо внесення змін до реєстру пояснення до позицій національного класифікатора ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» затверджено Наказом №396.

Послуги з надання харчування споживачам (діяльність кафе) належать до КВЕД 56.1 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування» (Наказ №396). Послуги із кейтерингу до КВЕД 56.1 не належать.

Відповідно до Наказу № 396 діяльність з надання послуг із кейтерингу, пов’язане з постачанням готових страв для подій або протягом визначеного періоду часу, а також діяльність із доставки продуктів харчування спортивним або іншим установам на основі концесії, включено до КВЕД 56.2 «Постачання готових страв».

КВЕД 56.2 «Постачання готових страв» у свою чергу поділяється на такі класи:

  • 56.21 «Постачання готових страв для подій», який включає надання споживачеві послуг із кейтерингу на договірних умовах із доставкою страв у місця, визначені споживачем, із приводу особливої події.
  • 56.29 «Постачання інших готових страв», який включає надання послуг промислового кейтерингу, тобто послуги з надання харчування, засновані на договірних умовах зі споживачем протягом визначеного періоду часу. Також включає постачання їжі спортивним та іншим установам на основі концесії. Їжу зазвичай готують у головному підрозділі.

Цей клас включає:

  • діяльність контрактних фірм із постачання готової їжі (наприклад, для транспортних компаній);
  • постачання готової їжі спортивним та іншим установам на основі концесії;
  • діяльність їдалень або кафетеріїв (наприклад, для підприємств, офісів, лікарень або шкіл) на основі контракту.

У разі зміни відомостей, які вносяться до реєстру платників єдиного податку, у тому числі відомостей про види господарської діяльності платника єдиного податку, зміни вносяться до цього реєстру в день подання платником відповідної заяви (п. 299.8 ст. 299 Податкового кодексу).

При цьому згідно з пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність. Також реєстрацію платником єдиного податку може бути анульовано шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу (п. 299.10 ст. 299 Кодексу).

Отже, у разі зміни відомостей про види господарської діяльності такий платник єдиного податку зобов’язаний подати до контролюючого органу відповідну заяву щодо внесення змін до реєстру платників єдиного податку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»