Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Визначаємо дату визнання витрат підприємця - "загальносистемника"

В грудні 2016 р. найманий працівник підприємця - "загальносистемника" надав авансовий звіт із розрахунковими документами, які підтверджували оплату витрат власними коштами працівника. Кошти працівнику підприємець повернув в 2017 р. Коли підприємець може включити ці кошти у витрати: у 2016 році чи у 2017 році?

На фізосіб не поширюється дія Закону про бухоблік, відповідно,  фізособи бухоблік не ведуть та не застосовують принцип нарахування доходів і витрат. Витрати фізособи – підприємця обліковуються за касовим методом. Тому право на збільшення витрат підприємець має у 2017 році, коли грошові кошти були фактично повернуті працівнику.

Відповідно до пп. 5 п. 6 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність від 16.09.2013 р. № 481, у графі 5 Книги зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують факт оплати товарів, робіт, послуг.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Витрати , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі