Головна Усі консультації Спрощена система Загальні положення

Як уточнити подану декларацію не тієї групи ЄП?

ФОП на III групі ЄП помилково здав річну декларацію з додатком 1 для ЄП групи II. Після закінчення граничного строку подання декларації ФОП подав декларацію для III групи ЄП, яку не прийняли. Як виправити помилку?

У запитанні, що розглядається ФОП III групи ЄП помилково здав річну декларацію з додатком 1 для ЄП групи II. Після закінчення граничного строку подання декларації ФОП мав спробу подати декларацію для III групи ЄП, яку не прийняли. В квитанції зазначено, що: За період, який зазначено в рядку "Податковий (звітний) період" Додатку 1 до Податкової декларації, в реєстрі застрахованих осіб вже наявна чинна Декларація, подана Вами, як фізичною особою-підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування, але у якій зазначено іншу групу платника єдиного податку.

Виправити помилку, після закінчення граничного строку, можна наступним чином.

  1. Потрібно для початку подати уточнюючу декларацію для єдиноподатника ІІ групи з нульовими показниками доходу, відмітку про подання Додатка 1 в декларації ставити не потрібно і в графі 21 декларації сума ЄСВ до сплати не ставиться. Звертаємо увагу, Додаток 1 уточнювати і подавати не потрібно, тому що він поданий без помилок! Уточняється тільки декларація. Зазначимо, що Додаток 1 є єдиним додатком для всіх груп єдиноподатників (1,2 та 3 груп), в принципі як і сама декларація, просто податківці її розбили за різними ідентифікаторами.
  2. Після цього формується і подається декларація єдиноподатника ІІІ групи з типом «Звітна», оскільки вона не була подана. Знову звертаємо увагу, новий Додаток 1 формувати і подавати не потрібно, тому що він поданий без помилок! Також у декларації ІІІ групи ЄП не потрібно ставити відмітку про подання Додатка 1 і в графі 21 суму ЄСВ до сплати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Загальні положення
Теги:
Єдиний податок , Звітність , Податкова звітність , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі