• Посилання скопійовано

У якому звітному періоді у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства відображаються витрати на придбання патентів?

У якому звітному періоді у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства відображаються витрати на придбання патентів?

Відповідно до п. 152.1 ст. 152 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та допоповненнями (далі — ПКУ) податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII ПКУ, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємства» ПКУ, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності. Порядок ведення окремого обліку доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає патентуванню, передбачений у п. 152.11 ст. 152 ПКУ. Об’єкт оподаткування від діяльності, що підлягає оподаткуванню, зазначається у рядку 08 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), форма якої встановлена наказом ДПА України від 28.02.2011 №114 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства», а податок на прибуток від діяльності, що підлягає патентуванню, зменшений на вартість торгових патентів — у рядку 12 декларації. Зазначені показники визначаються на підставі заповнення додатка ТП до рядків 08 та 12 декларації (далі — додаток ТП). У додатку ТП відображається розрахунок податку на прибуток, отриманий від діяльності, що підлягає патентуванню з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування в розрізі кожного виду такої діяльності. У рядках А4, Б4 та інших відповідних рядках додатка ТП відображається об’єкт оподаткування від діяльності, що підлягають патентуванню. У рядках А5, Б5 та інших відповідних рядках додатка ВП відображається вартість торгових патентів на здійснення торговельної діяльності у пунктах продажу товарів, придбаних платником податку, дія яких припадає на звітний (податковий) період. У рядках А, Б та інших відповідних рядках додатка ТП відображається податок на прибуток, отриманий від здійснення торговельної діяльності у пунктах продажу товарів, зменшений на вартість торгових патентів, при цьому значення цього показника має бути позитивним, тобто вартість торгових патентів, що враховується при визначенні об’єкта оподаткування, не може перевищувати суму податку на прибуток від діяльності, для ведення якої такий патент було придбано. Отже, вартість придбаних патентів відображається у звітному (податковому) періоді, на який припадає дія такого патенту, в межах суми, що не перевищує податкових зобов’язань з податку на прибуток від виду діяльності, для якої придбано торговий патент.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202446
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202484
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433