• Посилання скопійовано

Експедитор відображає в накладній не тільки свою винагороду а і транзитні кошти. Які податкові наслідки?

З Замовником-резидентом заключений договір транспортного експедирування; з Перевізником заключений договір на перевезення вантажу в міжнародному сполученні. На поточний рахунок Експедитор отримує від Замовника загальну суму за транспортно-експедиторську послугу (наприклад 1200 грн). З цієї суми 1000 грн. — це транзитні кошти, тобто сума яку належить перерахувати Перевізнику. В розпорядженні Експедитора залишається 200 грн. — це винагорода експедитора. Замовник хоче отримати податкову накладну та акт виконаних послуг на повну вартість (включаючи перевезення, що опадатковується за 0 ставкою). Тому експедитор вимушений відображати в своїй податковій накладній і «чужі» послуги. Питання: Які податкові наслідки для експедитора при такому ведені податкового обліку?

В соответствии с п. 136.1.19 и п. 139.1.2 Налогового кодекса в составе доходов и расходов предприятия не учитываются средства, которые поступают (перечисляются) комиссионеру (поверенному, агенту и т.п.) в рамках договоров комиссии, поручения, консигнации и прочих аналогичных гражданско-правовых договоров. В составе доходов Вашему предприятию следует отразить стоимость транспортно-экспедиционных услуг.

Относительно налогообложения НДС следует отметить следующее. В соответствии с п. 195.1.3 НК, подлежат налогообложению НДС по ставке 0% международные перевозки пассажиров, багажа и грузов железнодорожным, автомобильным, морским, речным, и авиационным транспортом. Местом поставки услуг транспортного экспедирования, в соответствии с п. 186.3. ж), является место регистрации получателя таких услуг. Если получатель услуг (заказчик) – резидент, плата за услуги транспортного экспедирования облагается НДС по ставке 20%.

Поэтому, выписывая налоговую накладную заказчику, экспедитор отражает отдельной строкой сумму за услуги перевозки груза в международном сообщении, которая облагается по ставке 0%, и сумму платы экспедитора, которая облагается по ставке 20%, также отдельной строкой. Если перевозчик – плательщик НДС, полученная налоговая накладная на сумму международной перевозки, облагаемая по ставке 0%, также отражается в налоговом учете по НДС у экспедитора.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433