• Посилання скопійовано

Кому потрібно коригувати фінрезультат на різницю, визначену пп. 140.2 ПКУ?

ТОВ – річний платник податку на прибуток, не коригує фінрезультат. Має непогашений кредит від нерезидента та нараховані % за кредитом. Нарахування відсотків припинено з жовтня 2020 року. В даний час немає можливості розрахуватися з нерезидентом, оскільки його діяльність призупинено. Чи підпадає заборгованість за кредитом та % під «тонку капіталізацію» враховуючи те, що відсотки не нараховуються?

Законами № 466-IX та № 1117-IX змінено правила «тонкої капіталізації» процентів у 2021 році, що передбачена пп. 140.2 ПКУ.

Однією з змін є уточнення, що коригуванню підлягатимуть не лише проценти, які увійшли до складу витрат поточного періоду, а й капіталізовані проценти після введення в експлуатацію кваліфікаційного активу. 

Інша зміна полягає в тому, що коригуванню підлягатимуть нараховані проценти за борговими зобов’язаннями, отриманими не тільки від пов’язаних осіб – нерезидентів, а за зобов’язаннями від всіх нерезидентів, якщо сума боргових зобов’язань перевищує власний капітал в 3,5 рази. 

До суми нарахованих процентів включаються суми капіталізованих процентів у вигляді частки амортизаційних відрахувань після введення необоротного активу в експлуатацію. Наприклад, якщо в загальній вартості необоротного активу частка процентів становить 20%, то відповідно 20% від амортизації будуть включатися до складу процентів з метою визначення податкових різниць.

Податкова різниця, яка збільшує фінансові результати, – це сума перевищення нарахованих (в тому числі частки капіталізованих) процентів на 30% суми, яка визначена по вищенаведеній формулі.

Пункт 140.3 ПКУ не зазнав жодних змін. Це означає, що в майбутніх звітних періодах платник податку матиме право на включення до витрат раніше виключених процентів. Так, проценти, які підлягали виключенню з витрат щорічно амортизуються на 5%. У разі, коли в наступних звітних періодах порівнюючи амортизовані проценти з 30% сумою обмеження, суми таких процентів будуть вищі, то платник податків матиме право збільшення фінансового результату (включення їх до витрат) на суму такого перевищення.

Проте все це стосується лише тих платників продатку на прибуток, які коригують фінрезультат.

Ті платники, які не коригують фінрезультат та застосовують річний звітний період щодо податку на прибуток, не здійснюють «тонку капіталізацію» процентів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433