Главная Все консультации Налогообложение Налог на прибыль

Повернення співвласникам невикористаної гуманітарної допомоги: чи призведе це до втрати статусу неприбутківця?

Чи призведе до втрати статусу неприбутківця повернення співвласникам невикористаного цільового фінансування (гуманітарної допомоги тощо)?

Податківці у консультації від 07.02.2019 р. №432/6/99-99-15-02-02-15/ІПК нагадали, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (абз. 1 пп. 133.4.2 ПКУ).

Відповідно до пп. 133.4.6 ПКУ, до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ і не є платниками податку на прибуток підприємств, віднесені, зокрема, ОСББ.

Своєю чергою, відповідно до ст. 21 Закону про ОСББ до складових коштів ОСББ відносяться, зокрема, внески і платежі співвласників, пасивні доходи.

Тому податківці у консультації зазначають, що повернення ОСББ співвласникам невикористаних цільових коштів, попередньо внесених ними на утеплення фасаду будинку за програмою співфінансування з міською радою, у зв'язку з припиненням фінансування цієї програми не є підставою для виключення ОСББ з Реєстру неприбуткових установ та організацій за умови дотримання вимог, встановлених п. 133.4 ПКУ.

На нашу думку, такі самі наслідки повинне мати будь-яке повернення коштів, товарів, доходів тощо, облік яких ведеться як цільових надходжень.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Неприбыльные учреждения , Налог на прибыль

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме