• Посилання скопійовано

Подали фінзвітність із помилками: як її виправити, якщо декларація ще не подавалася?

Помилкову фінзвітність подано 25.07. Те, що фінзвітність є помилковою, виявлено 26.07. Декларація з податку на прибуток не подавалася. Як виправити помилку: подати нову фінзвітність та декларацію з податку на прибуток з показниками з нової фінзвітності? Чи подавати пояснення про помилку в фінзвітності до податкової інспекції?

Якщо було подано лише неправильну фінзвітність, то платник податку має подати нову фінзвітність з правильними показниками, а потім подати декларацію з податку на прибуток із правильними показниками.

Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності здійснюється у такому ж порядку, що і фінансової звітності та консолідованої  фінансової звітності, яка уточнюється.

Якщо фінзвітність подається в електронній формі, то не бачимо обов’язку у платника податку інформувати податківців про такі помилки. Повторне направлення фінансової звітності до ДФС призведе до заміни такої звітності в базі податківців (про це зазначає ДФС у Київській області). Втім, оскільки відповідно до пп. 46.2 ПКУ фінзвітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та її невід’ємною частиною, тобто фінзвітність є частиною декларації, то платник податку може скористатися нормами пп. 46.4 ПКУ.

А отже, платник податку може надати доповнення до декларації з податку на прибуток, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. У цьому поясненні можна вказати причини подання двох фінзвітностей – першої помилкової та другої правильної - і зазначити, що в декларації з податку на прибуток зазначені вже правильні дані.

У разі подання виправленої фінансової звітності в паперовій формі, така фінансова звітність подається до контролюючого органу за основним місцем обліку з супровідним листом (див. детальніше тут).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433