• Посилання скопійовано

Чи треба в декларації з прибутку зменшувати оподатковуваний дохід на суму нарахованого податку?

За результатами складання бухбалансу оподаткований дохід становить 128 тис. грн. 31.12.2018 р. при нарахуванні податку на прибуток у сумі 23 тис. грн оподаткований дохід зменшився до 105 тис. грн. Чи переносити цю операцію на 1 січня 2019 р? Чи відображати в декларації дохід у 105 тис. грн, а сплатити 23 тис. грн?

Об'єкт оподаткування та база оподаткування є обов'язковими елементами, які визначаються під час встановлення податку (п. 7.1 ПКУ). Податок на прибуток підприємств не виключення.

Так, відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Базою оподаткування є грошове вираження об'єкту оподаткування, визначеного згідно зі ст. 134 ПКУ з урахуванням положень ПКУ (п. 135.1 ПКУ).

У п. 3 розд. І НП(С)БО 1 фінансова звітність визначена як бухгалтерська звітність, яка містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.

У п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 1 встановлено, що фінансова звітність складається з:

При цьому показники про податок на прибуток, витрати і збитки, вирахування з доходу, вибуття коштів, зменшення складових власного капіталу наводяться в дужках (п. 5 розд. ІІ НП(С)БО 1).

У звіті про фінансові результати розкривається інформація про доходи, витрати, прибутки і збитки, інший сукупний дохід та сукупний дохід підприємства за звітний період (п. 8 розд. ІІ НП(С)БО 1).

ДФС у листі від 10.02.2016 р. №2716/6/99-99-19-02-02-15 повідомляє, що для заповнення рядка 01 Декларації визначають  суму показників, які вказані у рядках 2000, 2120, 2200, 2220, 2240 Звіту про фінансові результати (ф. №2).

Для заповнення рядка 02 Декларації переносяться дані з рядка 2290 чи рядка 2295 Звіту про фінансові результати (ф. №2), або рядка 2290 ф. № 2-м, ф. №2-мс.

Суму прибутку, отриманого за звітний період, відображають з додатним значенням, суму збитку – відповідно зі знаком «-».

Нагадаємо, податок на прибуток можна зменшити на суму:

  • податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел, що сплачений суб'єктами господарювання за кордоном;
  • нарахованого та сплаченого авансового внеску з цього податку у зв'язку з виплатою дивідендів.

Зменшення нарахованої суми податку на прибуток підприємств вказується у додатку ЗП, значення якого слід перенести до рядка 16 ЗП Декларації.

Отже, ані фінансовий результат до оподаткування, зазначений у рядку 2290 Звіту про фінансові результати (ф. № 2), ані фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до НП(С)БО або МСФЗ (+, -), вказаний у рядку 02 Декларації  з податку на прибутокне зменшуються на суму нарахованого податку на прибуток за звітний податковий період.

Значення останнього відображається відповідно:

  • у рядку 2300 «Витрати (дохід) з податку на прибуток» Звіту про фінансові результати (ф. № 2);
  • у рядку 06 «Податок на прибуток ((позитивне значення) (рядок 04 - рядок 05ПЗ) х ____2 / 100)» Декларації  з податку на прибуток.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202446
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202484
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433