• Посилання скопійовано

Як продати залишки медвиробів, придбаних за ставкою ПДВ 20%, за новою ставкою 7%?

Підприємство "А" купує у виробника медвироби та передає їх на реалізацію підприємству "Б" . У 2017 р. товари придбані за ставком ПДВ 20% та перепродані підприємству "Б". Враховуючи те, що ставка ПДВ змінилася на 7%, як бути з товарами 2017 р., що на реалізації у підприємстві "Б"?

Запитання: 

Підприємство "А" продає товари (медичні вироби) торгівельній мережі – підприємству "Б". Оплата за продані товари здійснюється на умовах подальшої оплати після продажу товару кінцевим споживачам через торговельну мережу. Тобто підприємство "Б" оплачує товар, придбаний у підприємства "А", лише після надходження роздрібної виручки за цей товар.

З 01.01.2018 р. змінилася ставка ПДВ щодо цих медичних виробів – відповідно до змін у п. 193.1 ПКУ.  Враховуючи те, що ставка ПДВ змінилася на 7%, як бути з товарами 2017 р., що на реалізації у підприємстві "Б"?

Усі останні зміни з ПДВ
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Відповідь:

Нашу новину щодо цього питання дивіться тут. Застосування нової ставки оподаткування не пов’язане з сумами ПДВ, віднесеними до  податкового кредиту під час придбання таких товарів. Перераховувати та коригувати податковий кредит за такими товарами не потрібно (лист ДФСУ від 30.12.2016 р. №28706/6/99-99-15-03-02-15).

Якщо торгівельна мережа – підприємство "Б" придбало медичні вироби у підприємства "А" до 01.01.2018 р. за ставкою ПДВ 20%, то й договірна ціна (закупівельна ціна для підприємства "Б") цих медичних виробів тоді була вища, ніж ціна на нові партії товарів, що будуть постачатися після 01.01.2018 р.  за ставкою ПДВ 7%. При цьому після 01.01.2018 р. за ставкою 7% оподатковується як продаж минулорічних партій товару, так і нових партій. Але різниця у закупівельних цінах цих партій спричиняє різницю у роздрібних цінах, які встановлює підприємство "Б" у торгівельній мережі.

Виникає питання, як узгодити ціну медичних виробів у межах одного артикулу, що передані в торгівельну мережу до та після 01.01.2018 р.? На нашу думку, для цього можна здійснити повернення від підприємства "Б" підприємству "А" залишків товарів, що сформувалися у торгівельній мережі на 31.12.2017 р., та здійснювати подальший їх продаж від підприємства "А" до підприємства "Б" вже за ставкою 7%. На нашу думку, при поверненні товару складається розрахунок коригування за ставкою ПДВ 20% (тобто за тією ставкою, за якою цей товар був проданий підприємству "Б"). Під час подальшого продажу після 01.01.2018 р. складається податкова накладна за ставкою 7%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024896
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248775
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432