• Посилання скопійовано

За якою ставкою ПДВ перевиставляти транспортні послуги

Підприємство надає послуги зберігання товару, який надходить залізничними шляхами. Підприємство самостійно оплачує послуги за доставку товару (за ставкою ПДВ 20% та 0%), які вподальшому перевиставляються поклажодавцям (клієнтам). Як та за якою ставкою ПДВ перевиставити понесені залізничні послуги на поклажодавця (клієнта)?

У даному випадку підприємство отримує плату виключно за зберігання такого вантажу. Фактично отримувачем послуг з перевезення є замовник (клієнт). Тож підприємство фактично надає транспортно-експедиційні послуги.

Зазначимо, що питання оподаткування ПДВ перевиставлених послуг за перевезенням до кінця законодавчо не врегульовано, тож залишається спиратись на роз’яснення податківців щодо цього.

У листі ДФСУ від 28.07.2017 р. №1412/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначають, що транспортні витрати комісіонера, здійснені ним у межах договору комісії, є витратами із забезпечення виконання складових частин загального обсягу послуги, що надається у межах договору комісії, а отже, є складовою частиною вартості послуги, операція з постачання якої підлягає оподаткуванню ПДВ. Тобто на думку податківців, посередник послуг включає отримані послуги з перевезення до власних витрат (суми ПДВ відповідно до податкового кредиту), а от загальну суму виставлених послуг замовнику оподатковує за ставкою 20%.

Однак, з такою думкою податківців можна посперечатись. У відповіді на Питання №10 УПК №610 (Наказ ДПС України від 06.07.2012 р. №610 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності") податківці висловлюють таку думку: «У випадку залучення експедитором до міжнародного перевезення вантажів перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то нульова ставка, визначена абзацом "а" пп. 195.1.3 ПКУ, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності».

Тож експедитор, що здійснює перевиставлення транспортних послуг, також має право на застосування нульової ставки ПДВ. При цьому, винагорода такого посередника буде оподатковуватись на загальних підставах за ставкою 20%. Однак, у договорі з таким клієнтом варто прописати, що компенсація послуг відбувається окремо і не включається у загальну вартість наданих клієнту послуг (зберігання).

Отже, посередник за умови, що послуги з перевезення виключно перевиставляються для оплати замовнику, складає податкові накладні такому клієнту за такою ж ставкою, за якою він їх отримує від перевізника. Якщо послуги з перевезення включаються до сукупної винагороди такого посередника, то їх повна сума оподатковується за ставкою 20%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024301
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202440
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202470
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427