• Посилання скопійовано

Бюджетна сільськогосподарська дотація: заповнюємо декларацію з ПДВ

У жовтні 2017 р. сільгосппідприємство планує подати заяву №1-РОБД для реєстрації отримувачами бюджетної дотації. Чи треба проставляти в рядку 06 - "2" та заповнювати додаток 9, а також графи в додатку 5 щодо отримувачів бюджетної дотації в декларації з ПДВ за вересень?

Отримувач бюджетної дотації повинен бути включений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Заяву на внесення до цього реєстру сільгосптоваровиробник подає самостійно. Більш докладно про процедуру внесення сільгосптоваровиробників  до цього реєстру та порядок подання заяви ми писали тут>>>

Лише з дати включення платника ПДВ до Реєстру отримувач набуває право на складання окремих податкових накладних на дотаційні операції. Дотаційні операції – це операції з продажу продукції, виробленої при здійсненні видів діяльності, передбачених п. 16-1.3 Закону від 24.06.2004 р. №1877-ІV "Про державну підтримку сільського господарства України".  

З метою реалізації ст. 16-1 Закону №1877, щодо надання сільськогосподарським товаровиробникам бюджетної дотації вступну частину декларації з ПДВ доповнено рядком 06 "Сільськогосподарський товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації". Відповідно до п. 2 розділу V Порядку №21, у другій колонці такого рядка проставляється цифра "2" – у разі подання декларації платником ПДВ – сільськогосподарським товаровиробником, який здійснює види діяльності, передбачені п. 16-1.3 Закону №1877, та який претендує на внесення до Реєстру відповідно до такого Закону. З цього приводу див. лист ДФСУ від 24.04.2017 р. № 10174/7/99-99-15-03-01-17.

Отже, в даному випадку потрібно проставляти цифру "2" у рядку 06.

Додаток 9 додається до декларації з ПДВ, в якій у полі 06 "Сільськогосподарський товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації" наявна позначка "1" або "2" (п. 12 розділу III Порядку №21).

Щодо заповнення додатку 5 в ІПК ДФСУ від 06.06.2017 р. № 476/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці наполягають на тому, що податкові накладні, складені платником ПДВ за операціями з постачання сільськогосподарських товарів, визначених ст. 16-1 Закону №1877, та зареєстровані в ЄРПН до дати внесення такого платника до Реєстру, в Додатку 9 та у окремих графах (рядках) Додатків 1 та 5 до декларації з ПДВ не відображаються. І це незважаючи на те, що у самій формі декларації, у примітках до таблиць додатків 1 та 5 зазначено: "У графі проставляється позначка "+" у випадку здійснення операцій, визначених статтею 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", платниками податку, які внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" або які претендують на внесення до такого Реєстру". Тобто форма декларації передбачає окреме відображення дотаційних зобов’язань та кредиту з ПДВ до дати внесення платника ПДВ до Реєстру.

Більш докладно про бюджетну дотацію сільгосптоваровиробникам ми писали в аналітичних матеріалах:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024899
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248805
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432