• Посилання скопійовано

За відсутність квитанції про реєстрацію податкової накладної - штраф?

Податкову накладну від 31.07.2017 р. відправлено на реєстрацію в ЄРПН 14.08.2017 р. Згодом отримано повідомлення про відправлення в ДФС, однак квитанція про прийняття не надійшла. Які подальші дії щодо податкової накладної? Чи застосовуватимуться штрафи, як за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної?

Згідно з п. 201.10 ПКУ підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної/розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

В свою чергу, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.

При цьому операційний день триває з 0 до 23-ї години (п. 3 Порядку №1246). Тож якщо податкова накладна була відправлена на реєстрацію у межах операційного дня, то відповідь у вигляді квитанції повинна надійти до 23-ї години того ж дня. 

В даному випадку підприємство може уникнути штрафів за несвоєчасну реєстрацію такої податкової спираючись на вищенаведений п. 201.10 ПКУ і вважати таку податкову накладну зареєстрованою. Підтвердженням факту вчасного відправлення такої податкової буде повідомлення про відправлення в ДФС.

Однак, варто зважати на те, що проблема ненадходження квитанції про реєстрацію могла  виникнути не з вини податкової, а в зв’язку з проблемами у самого платника, чи сервісу через який здійснюється відправка податкової накладної. В такому разі, якщо квитанція була відправлена податківцями вчасно і не отримана платником не з вини податківців, право на використання п. 201.10 ПКУ немає.

Порядок дій бухгалтера у даній спірній ситуацій повинен виглядати наступним чином:

  • Перевірки реєстрації податкової накладної шляхом надсилання запиту про отримання відомостей з ЄРПН;
  • Звернення до центру прийняття електронної звітності податкової платника податку;
  • Отримання індивідуальної податкової консультації щодо даної ситуації (така ІПК буде підставою для оскарження штрафів чи претензій податкової при перевірці).

Якщо платником буде відправлена на реєстрацію така податкова накладна ще раз (вже після закінчення граничного строку її реєстрації), то може виникнути наступна ситуація:

  • Така податкова не зареєструється, так як попередньо відправлена вже міститься у реєстрі (в такому випадку платник може бути спокійним);
  • Так податкова буде зареєстрована, і, відповідно, до платника податку податківцями буде застосовано штраф за несвоєчасну реєстрацію (в такому випадку платник може оскаржити рішення органу ДФС згідно ст. 56 ПКУ, на підставі п. 201.10 ПКУ та квитанції про те, що податкова накладна раніше вже була відправлена на реєстрацію).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024896
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248775
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432