• Посилання скопійовано

ПДВ з комісії на продаж

Підприємство є комісіонером, реалізує товар комітента на експорт. Всі супутні такій реалізації послуги підприємство оплачує самостійно і перевиставляє комітенту для компенсації витрат. Одна із складових витрат – послуги брокера (рахунок виставлений без ПДВ). Чи перевиставляти ці суми з ПДВ чи без?

В контексті запитання  має місце дві категорії послуг:

  • ті, що надані конкретно комісіонером,
  • ті, які оплачені комісіонером і далі вони перевиставляються для компенсації комітентом.

Відповідно до п. 189.4 ПКУ  базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому ст. 188 ПКУ. Норми п. 188.1 ПКУ базу оподаткування ПДВ з постачання послуг визначають виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. 

За приписами п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є зокрема операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. В зазначеному випадку, поставкою послуг (а значить і об’єктом оподаткування ПДВ) є виключно послуги, здійснені конкретно комісіонером (саме на цю суму буде нараховуватися ПДВ). Перевиставляти суми наданих послуг слід в тому обсязі, які були надані безпосередніми виконавцями таких послуг. До речі, в договорі можна навіть передбачити розшифровувати детально із підкріпленням первинними документами всі надані третіми особами послугам в рамках виконання договору комісії. Всі послуги, які оплачені комісіонером і згодом перевиставлені для компенсації комітенту не є наданими безпосередньо комісіонером послугами, а значить ПДВ зверху на суму брокерських послуг нараховувати не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024847
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202425
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248465
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202430