• Посилання скопійовано

Ціна за договором нижча за собівартість продукції — виписуємо дві податкові накладні

Сільгосппідприємство-платник ПДВ на спецрежимі у липні 2015 р. зібрало озимий ячмінь. У листопаді хоче продати, але ціна за договором нижча за собівартість продукції. База оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижчою за собівартість. Чи треба виписувати дві податкові накладні?

Запитання: Сільськоосподарське підприємство платник ПДВ на спецрежимі оподаткування у липні 2015 р. зібрало та оприбуткувало озимий ячмінь за собівартістю, яка склалася на початок липня 2015 р. У листопаді планує продати, але ціна за договором нижча ніж собівартість оприбуткованої продукції. Відповідно до абз. 2 п.188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижча за їх собівартість. Чи потрібно виписувати дві податкові накладні: одна по факту поставки - відображаємо у скороченій декларації, друга на різницю -  відображаємо у загальній декларації.

Відповідь: Так, дійсно, за приписами абз. 2 п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою за їх собівартість. Операції із постачання та придбання сільськогосподарських товарів відображається в декларації 0121 в ряд. 1.1 (пп. 2 п. 3 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. №966). В цьому випадку в декларації слід відобразити суму ПЗ з ПДВ, що виникла в межах договірної вартості постачання сільськогосподарських товарів, а всі донарахування в межах приписів абз. 2 п. 188.1 ПКУ та п. 9 р. III Порядку №996 мають знайти своє відображення в загальній декларації 0110. Підставою для заповнення декларації 0110 буде ПН із типом причини "17" (п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957), складена та зареєстрована у загальновстановленому порядку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243131
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024216