• Посилання скопійовано

Невірна адреса у податковій накладній: відображення у декларації

Постачальник виписав і зареєстрував податкову накладну в Єдиному реєстрі в травні з невірною адресою. У червні виписав розрахунок коригування. В якому періоді покупцю відображати в декларації з ПДВ податкову накладну і розрахунок коригування?

Для того, чтобы разобраться с этим вопросом обратимся к п. 201.10 НКУ. В нем сказано: «Отсутствие факта регистрации плательщиком налога - продавцом товаров и услуг налоговых накладных в Едином реестре налоговых накладных или нарушение порядка заполнения налоговой накладной не дает права покупателю на включение сумм налога на добавленную стоимость в налоговый кредит и не освобождает продавца от обязанности включения суммы налога на добавленную стоимость, указанной в налоговой накладной, в сумму налоговых обязательств за соответствующий отчетный период».

Таким образом, в мае 2015 года Вы, как покупатель, не имеете права относить данную налоговую накладную к составу налогового кредита, однако Ваш контрагент, как продавец, должен включить ее в состав налогового обязательства.

Далее в июне месяце зарегистрирован расчет корректировки, который дает полное право Вам, как покупателю, включить исправленную налоговую накладную в состав налогового кредита этого отчетного периода. Значит, по этой налоговой накладной налоговый кредит Вы получите не раньше июня месяца. 

Относительно предельных сроков включения расчетов корректировок налоговых накладных НКУ молчит. В нем есть норма, которая касается только налоговых накладных, которые зарегистрированы с нарушением сроков обязательной регистрации. Очень косвенно, но данную норму можно применить и в данной ситуации, поскольку нарушение все таки на лицо. Она содержится в п.198.6 НКУ и разрешает включать налоговые накладные в состав налогового кредита, зарегистрированные с опозданием, в том отчетном периоде, в котором они зарегистрированы, но не позднее 180 дней с даты выписки такой налоговой накладной. За неимением других норм нужно пользоваться этими. Поэтому считаем, что данный расчет корректировки Вы можете отнести к составу налогового кредита на протяжении еще 180 дней с даты выписки первой (ошибочной) налоговой накладной.  

  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    Сьогодні 11:1137
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202423
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024581
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202464
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.20241471