• Посилання скопійовано

Помилка в таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: чи правомірне нарахування пені?

При заповненні таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ за лютий 2015 року допущено помилку. У квітні подано "нульове" уточнення, тому штрафних санкцій не нараховували. При цьому податківці вимагають оплати пені, яка нарахувалася за період від здачі декларації до подання уточнення. Чи правомірна така вимога?

В графі 3 табл.1 Д2 вказується сума залишку від’ємного значення ПДВ (на початок звітного періоду), який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.  По суті, в графі 3 Д2 за лютий  2015 має бути вказано показник ряд.24 попереднього звітного періоду  (січня 2015 р. ) за мінусом суми, що у звітному періоді пройшла через ряд.20.1. 

У графі 4 вказуються залишки суми від’ємного значення  ПДВ, задекларовані до бюджетного відшкодування  в рахунок зменшення суми ПЗ наступних звітних періодів, що залишилися непогашеними станом на 01.02.2015 р. У графі 4 табл.1 Д2 вказується показник ряд. 23.2 декларації за грудень 2014 або раніше. 


Для того, щоб виправити помилку, допущену при заповненні таблиці 1 додатка 2 до податкової звітності з ПДВ за лютий 2015 року, або наступні звітні періоди (в разі необхідності), необхідно  заповнити уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за відповідний звітний період та разом з уточнюючим розрахунком подати додаток 2 до декларації.

В таблиці 1 додатка 2 до декларації, який подається разом з уточнюючим розрахунком, необхідно вказати:

-зі знаком “+” суму залишків від’ємного значення попередніх звітних періодів станом на 1 лютого 2015 року, яка не була врахована в колонках 2–5 таблиці 1 додатку 2  (повністю або частково) до декларації за відповідний звітний період;

-зі знаком  “-“ суму таких залишків, яка була зайво вказана в колонках 2–5 таблиці 1 додатку 2 до декларації за відповідний звітний період.

Значення рядка «Усього» колонки 6 таблиці 1 додатка 2 до декларації, який подається разом з уточнюючим розрахунком, повинно дорівнювати значенню колонки 6 рядка 26 розділу ІV уточнюючого розрахунку.

Пеня нараховується після закінчення встановлених чинним законодавством строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.

В даному разі мова про податковий борг не йде, адже недоплати в бюджет не було. Якби задекларовані суми в додатку Д2 відобразилися уже в розділі ІІІ декларації з ПДВ, в такому разі можна було б говорити про недоплату в бюджет і сплату пені. В даному разі недоплати в бюджет не було, виправлення було нульовим, тому про жодну пеню мова йти не може

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:1051
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202420
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202455
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202428
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427