• Посилання скопійовано

Всі вхідні суми ПДВ можуть бути віднесені до складу податкового кредиту

Підприємство надає медичні послуги, які звільнені від ПДВ і не здійснює при цьому ніяких оподатковуваних ПДВ операцій. Чи необхідно йому з 1 липня 2015 р. включати в декларацію з ПДВ податковий кредит і, відповідно, виробляти в кінці місяця відповідне нарахування податкових зобов'язань?

Відповідно до норм п. 198.5 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати ПЗ з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в 15-денний строк ПН за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу ПК, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання:

а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ);

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197, підрозділу 2 розділу XX ПКУ, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПКУ);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

З 01.07.2015 алгоритм включення сум до складу ПК змінився: всі вхідні суми ПДВ (підтверджені зареєстрованими ПН або іншими документами, переліченими в п. 201.11 ПКУ) можуть бути віднесені до складу податкового кредиту, а далі, якщо мають місце вищезазначені операції, вказані в ст.198.5 ПКУ, повинно бути донарахування ПЗ з ПДВ. Заборони на відображення ПК з ПДВ по “необ’єктним”/звільненим від оподаткування придбанням з 1 липня 2015 не існує (п.198.4 ПКУ видалено).

Разом з тим, як і раніше, податковий кредит – це завжди право платника податків, а не їх обов’язок. Тому, якщо підприємство приймає рішення не відносити певні суми до складу ПК з ПДВ, при використанні активів у звільнених від оподаткування операціях, обов’язку нараховувати податкові зобов’язання досі не було.

Але, враховуючи прийняття законопроекту 2173а від 30.06.2015 р. податковий кредит вже стає не правом, а обов’язком платника ПДВ (до податкового кредиту потрібно відносити весь вхідний ПДВ за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними), тому без відображення вхідного ПК та щомісячного нарахування ПЗ не обійтися. Законопроект 2173а прийнято 16.07.2015, але він еще не підписаний Президентом. Тому радимо відслідковувати момент набуття чинності цього закону та роз’яснення податківців, як вести облік таких операцій за липень 2015 року. Якщо все ж таки зазначені зміни наберуть чинності “заднім числом” з 01.07.2015 р., то без донарахування ПЗ по відображеному ПК по активам, що використовуються у звільнених операціях, не обійтися.

--1--

Не плутати із зареєстрованою ПН від постачальника на користь нашого підприємства і відображення цієї ПН у реєстраційній формулі за нормами п.200-1.3 ПКУ. Адже отримати зареєстровану від постачальника ПН, її відображення у формульному розрахунку та   відображення такої ПН у складі ПК з ПДВ – це зовсім різні речі. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:10101
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202424
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202455
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202429
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427