• Посилання скопійовано

Розподіл податкового кредиту в окремих ситуаціях

Який порядок проведення розподілу податкового кредиту за послугами, отриманими від нерезидента?

Запитання: Підприємство-платник ПДВ отримало в лютому послуги від нерезидента. Відповідно, нарахували ПДВ і зареєстрували податкову накладну під кодом продавця 500000000000 і відобразили в декларації (рядок 7). Підприємство щодо ПДВ кредиту має %-й розподіл, який здійснює розрахунок відповідно до пункту 199.2 статті 199 розділу V Кодексу. Отже весь ПК в декларації відображається в рядку 15,1 і 15,2 і, відповідно, заповнено дод. 5. Таким чином, ПДВ, яке нараховано на послуги нерезидента потрібно також переросподіляти під кодом продавця 50000000000 (чи під нашим кодом)? Чи все ж таки відображати у рядку 12.4 всю суму?

Відповідь: Розподіл податкового кредиту, в тому числі того, який підприємство має за послугами, отриманими від нерезидента, відбувається, за ст. 199 ПКУ, лише в тому випадку, якщо такі послуги одночасно використовувалися підприємством як в оподаткованій, так і в неоподаткованій ПДВ (або не в господарській) діяльності. Це прямо передбачено п. 199.1 ПКУ, який говорить: у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.


Отже, коли підприємство отримує послуги від нерезидента та сплачує ПДВ за ними, воно має визначити подальшу долю такого ПДВ на підставі аналізу напрямку використання цих послуг

Якщо послуги використовуються виключно в неоподаткованій або не в господарській діяльності, права на ПК за таким ПДВ в підприємства немає (і вони відображаються в рядку 13.3 декларації). 

Якщо послуги використовуються виключно в оподаткованій (в тому числі за нульовою ставкою) господарській діяльності, в підприємства є право на ПК з ПДВ з усієї суми такого ПДВ (і вони відображаються в рядку 12.4 декларації).

Якщо ж послуги одночасно використовуються як в оподаткованій, так і в неоподаткованій діяльності, потрібно робити розподіл такого ПДВ (і вони відображаються в рядках 15.1, 15.2 декларації і в додатку Д5) . 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024788
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202425
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202426
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248265
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202428