• Посилання скопійовано

Для виправлення помилок у податковій накладній виписується розрахунок коригування

Не успели зарегистрировать налоговую накладную, прошло 18 дней. Теперь просят корректировку. Какую делать корректировку и где можна найти образец?

Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом МФУ від 22.09.2014 р. № 957. В тому числі цим наказом затверджена форма розрахунку коригування (додатка 2 до податкової накладної).

Згідно п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань згідно ст. 192 ПКУ, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ, постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.


 

Далі, у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. При цьому не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера. 

Згідно п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше:

- ніж через 180 календарних днів з дати складення податкової накладної;

- для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Тобто податковий кредит з ПДВ з 01.01.2015 р. залежить від факту реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо цей факт настав до спливу 180 (60) календарних днів з дати складення податкової накладної. 

Статею 120-1 ПКУ визначено відповідальність для постачальника, який невчасно зареєстрував податкову накладну. Розмір штрафів залежить від того, на яку кількість днів було порушено 15-денний термін реєстрації податкових накладних  в Єдиному реєстрі податкових накладних. Отже, ПКУ не забороняє реєстрацію податкових накладних з порушенням встановленого строку 15 днів, а навпаки, припускає таку можливість, хоча і з штрафними санкціями.

Нагадаємо, що при цьому покупець може включити до податкового кредиту податкову накладну, що зареєстрована протягом 180 (60) днів після її складення.

Отже, ви можете зареєструвати податкову накладну протягом 180 днів з дати їїх складення (зі сплатою штрафних санкцій, зазначених в ст. 120-1 ПКУ), а ваш покупець зможе включити її до податкового кредиту пртягом 180 (60) днів. Якщо у вас є необхідність відкоригувати свої податкові зобов’язання згідно ст. 192 ПКУ, вам потрібно виписати розрахунок коригування (додаток 2) до податкової накладної. Розрахунок коригування також використовується для виправлення помилок у податковій накладній (див. п. 21 Порядку заповнення податкової накладної).

Зауважимо також, що штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, якщо реєстрація здійснена у проміжку з 16 по 30-й календарний день включно (з дати складення податкової накладної або розрахунку коригування), за умови, якщо податкова накладна або розрахунок коригування складені  в період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року, не застосовується (див. п. 35 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ). Тобто вищевказані документи, складені у період з 01.02.2015 по 31.06.2015 включно, можна реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 30 днів з дати їх складання без штрафних санкцій. Нажаль, на документи, складені у січні  2015 р., ця норма не поширюється.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024231
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202433
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202459
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427