• Посилання скопійовано

Фізособа - неплатник ПДВ може зареєструвати накладну за певних умов

З 22.01.2015 року фізособа не є платником ПДВ. Як зареєструвати ПН, які виписані до 21.01.2015 року в ЄРПН протягом 15 календарних днів (при реєстрації видає помилку, що продавець на день реєстрації не є платником ПДВ)?

Відповідно до п. 184.6 ПКУ у разі анулювання реєстрації як платника ПДВ останнім звітним періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації. Абзац 10 п. 201.10 ПКУ встановлює граничні терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі складених з 01.01.2015 р. до 21.01.2015 р. Всі податкові накладні, які складені платником у цей період, і з дати виписки яких не пройшло 15 календарних днів можуть підлягати реєстрації в  Єдиному реєстрі податкових накладних.


 

Враховуючи норми п.184.5 ПКУ з моменту анулювання реєстрації особи, як платника ПДВ, особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту та виписки податкових накладних, проте нічого не сказано про обмеження дозволеного терміну реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі. 

Щоправда зауважимо, якщо анулювання реєстрації здійснювалось за бажанням платника ПДВ, рішення про анулювання реєстрації податковими органами приймається протягом 10 календарних днів від дати подання заяви. Тому у цьому випадку у платника ПДВ була можливість подбати про реєстрацію податкових накладних заздалегідь.

Податкові органи у ЗІР підкатегорія 101.20 повідомляють: ”особа, реєстрація платника ПДВ якої анулюється, зобов’язана за останній податковий період подати податкову звітність з ПДВ, з урахуванням граничного терміну, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання, то особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови, що з дати їх виписки минуло не більше 15 календарних днів”. 

Нагадаємо, що до 01.01.2015 р. у разі порушення реєстрації ПН продавцем, у покупця була можливість на підставі поданої скарги на постачальника (додаток 8 до декларації з ПДВ) відобразити суми ПДВ у складі ПК. Тепер скористатись таким правом, на жаль законодавством не дозволено. Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку, вказаної в ПН, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024231
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202434
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202460
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427