• Посилання скопійовано

Використання підприємством щебня для ремонту сільських доріг не дає йому права на податковий кредит

Підприємство - платник фіксованого с/г податку придбало щебінь, який використало на ремонт сільських доріг. Чи правильним буде відображення щебня в загальній декларації з ПДВ: безоплатна передача – у складі зобов'язань, а купівля щебня – у складі податкового кредиту?

Насамперед зауважимо, що сплата фіксованого сільськогосподарського податку не впливає на правила оподаткування ПДВ.

Щодо оподаткування ПДВ існує спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, що передбачений ст. 209 ПКУ. На жаль, в запитанні не зазначено, чи обрало підприємство такий режим, чи ні.

Якщо підприємство є платником ПДВ на загальних підставах, то воно подає одну декларацію з ПДВ – загальну з кодом 0110 у реквізиті 01. 


Використання щебня для ремонту сільських доріг не є господарською діяльністю підприємства, отже, воно не має права на податковий кредит, що міститься у вартості використаного щебня (п. 198.3 ПКУ). 

Далі, згідно пп. 14.1.191 ПКУ використання щебня для ремонту доріг є постачанням товарів. Оскільки таке постачання є безоплатним, договірна ціна операції дорівнює нулю. 

Згідно з новою редакцією  п. 188.1 ПКУ, що діє з 01.09.2013 р. (включно), в даному випадку база оподаткування визначається виходячи з договірної вартості товарів, тобто податкові зобов'язання будуть також дорівнювати нулю. 

Але до 01.09.2013 р. редакція п. 188.1 ПКУ була іншою і тоді база оподаткування визначалася виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів, але не нижче звичайних цін. Отже, якщо постачання щебня відбулося до 01.09.2013 р., тоді треба було нарахувати податкові зобов'язання, виходячи зі звичайних цін на щебень на дату такого постачання. Повторимо, що права на податковий кредит підприємство не має.

Якщо ж підприємство обрало спеціальний режим оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, то це не змінює порядку оподаткування даної операції, оскільки вона не належить до господарської діяльності підприємства. В цьому випадку воно також не має права на податковий кредит, а податкові зобов'язання відображає в залежності від дати здійснення операції – до 01.09.2013 р. чи після. У випадку обрання спеціального режиму операція з надання щебня для ремонту доріг також буде відображатися у загальній декларації з ПДВ з кодом 0110 у реквізиті 01.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024651
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202425
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202425
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20247744
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202427