• Посилання скопійовано

Чи потрібно з 01.03.2021 року у ПН зазначати ім’я та прізвище підписанта?

У новій формі ПН реквізит з даними підписувача «ініціали та прізвище» замінили на «власне ім’я та прізвище». Чи буде помилкою заповнювати ПН за старим порядком, якщо підписант має КЕП, в якому повністю вписано його ім’я, прізвище та по батькові?

У новій формі ПН, що діє з 01.03.2021 р., було змінено порядок розшифровки підписів уповноваженої особи - замість ініціалів та прізвища тепер повинно зазначатись власне ім’я та прізвище. При цьому, на думку автора, правильним підходом буде зазначати підписи уповноваженої особи (ім’я та прізвище).

Однак, пп. 201.1 ПКУ не передбачено такого обов'язкового реквізити ПН, як ім'я та прізвище чи підпис особи, проте серед обов'язкових реквізитів взагалі первинних документів (п. 2 ст. 9 Закону про бухгалтерський облік) є такі:

  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Тобто для первинного документу не принципово чи буде там зазначено ім'я та прізвище чи прізвище та ініціали (головне щоб була можливість ідентифікувати особу). Тому вважаємо, що зазначені "нюанси" не є підставою для визнання податкової накладної помилковою.

Крім того, у п. 2.4 Порядку №88 зазначено, що неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

В даному випадку, вважаємо, що зазначення прізвища та ініціалів не заважає ідентифікувати особу.

Також ВС у постанові від 27.02.2020 р. у справі №825/785/16 наголошував, що формальні недоліки у ПН не є безумовною підставою для позбавлення платника ПДВ права на формування податкового кредиту.

Підсумовуючи зазначимо, що з 01.03.2021 року у ПН все ж таки зазначати саме ім’я та прізвище підписанта, однак заповнення по старому не є підставою для визнання такої ПН помилковою і позбавлення покупця права на ПК.

Що ж до КЕП, то у підкатегорії 101.13 «ЗІР» податківці надавали роз’яснення, що законодавством не передбачено накладення на податкову накладну будь-яких інших підписів, окрім підписів платника або уповноваженої ним особи, то реквізит «Посадова (уповноважена) особа/фізична особа (законний представник) — Власне ім’я та прізвище)» повинен заповнюватись відповідно до власного ім’я та прізвища особи, яка здійснює накладення на податкову накладну свого електронного підпису.

При цьому невідповідність електронного підпису, що накладається на податкову накладну при її реєстрації̈ в Єдиному реєстрі податкових накладних, власного ім’я та прізвища особи, яка склала податкову накладну, не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною.

Тому КЕП змінювати не потрібно – видача його лише на ім’я та прізвище не передбачено законодавчо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024271
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202438
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202468
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427