• Посилання скопійовано

Що писати в ПН на компенсацію комунальних послуг?

ТОВ придбало приміщення. На період переоформлення договорів за комунальні послуги, платить колишній власник і виставляє на відшкодування ТОВ. Які послуги писати в ПН на компенсацію комунальних послуг?

Відповідно до пп. 14.1.185 ПКУ постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів. А відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ постачання послуг, місце постачання яких знаходиться на митній території України, є об’єктом оподаткування. Для послуг, пов’язаних з нерухомим майном, місцем постачання є фактичне місцезнаходження нерухомого майна (див. пп. 186.2.2 ПКУ).

Оскільки операція відшкодування витрат на комунальні послуги є «будь-якою операцією, що не є постачанням товарів», плюс вона пов’язана з нерухомістю, то якщо нерухомість знаходиться на митній території України, така операція відшкодування витрат оподатковується ПДВ в загальному порядку.

Давайте подивимося, як консультує податкова в подібних ситуаціях.

Наприклад, дивимося рекомендацію, надану податковою при відповіді на питання в підкатегорії 101.16 ЗІР: «Які графи податкової накладної заповнюються у разі компенсації орендарем вартості комунальних послуг, електроенергії, прибирання і т.п?».

Податкова відповідає, що при складанні ПН за операціями з відшкодування орендарем орендодавцю вартості послуг, пов’язаних з утриманням та обслуговуванням орендованого майна, у графі 2 ПН зазначається «Послуги з оренди», у графі 3.3 зазначається код послуги згідно з ДКПП, у графі 4 зазначається «послуга». А в ІПК ДФСУ від 20.07.2017 р. № 1273/ІПК/11-28-12-01-16 податкова пише, що код послуги за ДКПП має бути – «68.20» (Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

Тобто, в наведених консультаціях податкова прив’язує послуги компенсації комунальних послуг до основної послуги – оренди.

Поряд з цим в ситуації, яку ми розглядаємо, основним договором є договір продажу нерухомості. З позиції оподаткування нерухомість є товаром, а не послугою. Отже, прив’язати відшкодування комунальних послуг під цей договір не вийде.

В такому разі, на наш погляд, в ПН можна вказати коди тих послуг, які наведені в отриманих підприємством ПН від постачальників послуг. А в номенклатурі (графа 2) зазначити «Відшкодування [послуг таких-то]». Тобто, зазначити ті послуги, які отримані від постачальника послуг.

Але враховуючи наші сьогоднішні реалії, такі ПН можуть заблокувати.

Тому, мабуть, безпечніше буде за кодом «68.20» відобразити в графі 2 «Відшкодування [послуг таких-то]». Та ж в ситуації, яку ми розглядаємо, оренди немає.

Як бачимо, наведена ситуація не має однозначного нормативно встановленого рішення. Ми навели можливі варіанти. Для уникнення непорозумінь з податковою може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024911
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248915
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432