• Посилання скопійовано

Директор у відпустці: яким ЕЦП підписувати ПН та реєструвати їх в ЄРПН?

Директор перебував у відпустці з 2 по 31 січня. У цей період документи та ПН підписував заступник директора своїм ЕЦП. З 1 лютого директор виходить на роботу. Чий ЕЦП потрібно використовувати під час реєстрації в лютому ПН від 31 січня: заступника директора чи директора?

Підпис уповноваженої особи платника ПДВ не належить до переліку обов’язкових реквізитів ПН. Проте у пп. 201.1 ПКУ є вказівка щодо обов’язку платника податків на дату виникнення ПЗ скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, накласти ЕЦП уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Аналогічне положення наведене у п. 2 Порядку №1307.

Податківці у категорії 101.16 ЗІР (питання: «Якими документами платник податку може уповноважити особу підписувати податкові накладні?») роз’яснюють, що ПН має підписувати особа, уповноважена на це установчими документами платника податку, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства. Такого висновку вони доходять на підставі ст. 207 ЦКУ.

Можливість підписання ПН директором передбачає й п. 10 Порядку №1246. За необхідності повноваження підпису ПН директор може передати іншій особі. Податківці у наведеній вище консультації зазначають на необхідність надання такій особі довіреності на підписання ПН. Якщо така особа є працівником підприємства, то право підписання ПН може бути зафіксовано у її посадовій інструкції. Також директор окремим наказом може делегувати працівнику підприємства додаткові права та обов’язки в межах чинного трудового законодавства, зокрема, й право підписання ПН.

Податківці ще у 2013 році зазначали, що ЕЦП, який накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, мають належати одній особі, який делеговано право підпису податкових накладних.

Зараз вони теж дотримуються цієї думки, але вказують, що «разом з тим невідповідність електронного підпису, що накладається на ПН при її реєстрації в ЄРПН, ініціалам і прізвищу особи, яка склала ПН, не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною» - див. ЗІР, категорія 101.13, питання: «Чи має право покупець на віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту на підставі податкової накладної, якщо КЕП, що накладається на таку податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, ініціали та прізвище особи, яка її склала, належать різним особам?».

Отже, на податкові накладні слід накладати ЕЦП тієї уповноваженої особи, яка має чинні повноваження саме на день реєстрації таких податкових накладних. Тобто ПН від 31 січня, які реєструються вже після виходу директора з відпустки, мають підписуватися ЕЦП директора.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024927
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249085
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202434