• Посилання скопійовано

Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ при постачанні товарів з Переліку №224?

ТОВ імпортувало товари з Переліку КМУ №224 із звільненням від ПДВ та реалізувало їх також із застосування звільнення. У цьому ж періоді здійснювався продаж інших товарів з ПДВ. Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ за пп. 199.1 ПКУ?

Відповідно до пп. 71 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ (Перелік №224).

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених починаючи з 17 березня 2020 року.

При цьому, також зазначено, що у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 ПКУ та положення ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій.

Крім того, зауважимо, що згідно з пп. 199.1 ПКУ обов’язок нараховувати ПЗ з ПДВ відповідно до частки неоподатковуваних операцій виникає у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні.

Тобто, придбані активи одночасно використовуються як в оподатковуваних, так і не в оподатковуваних операціях. У даному випадку такого не відбувається, оскільки придбані без ПДВ товари використовуються виключно в звільненій операцій. Водночас, як в оподатковуваних операціях використовуються інші товари. Тому нараховувати ПЗ з ПДВ в даному випадку не потрібно.

Оскільки нараховувати ПЗ з ПДВ в даному випадку не потрібно, то платник податків має:

  • «сторнувати» зареєстровану зведену ПН шляхом складання РК, в якому виводяться в «0» (обнуляються) відповідні рядки зведеної ПН, в яких зазначено зайві ПН. У такому РК зазначається код причини 201 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пп. 198.5 ст. 198 ПКУ», або 202 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пп. 199.1 ст. 199 ПКУ» (в залежності від того, з яким типом причини складена зведена ПН);
  • відкоригувати дані Декларації з ПДВ, зокрема, суми нарахованих ПЗ з ПДВ та даних у Додаток 7 (Додаток 7 до уточнюючої Декларації має бути подано пустий). Алгоритм виправлення показників Декларації з ПДВ ми наводили тут.

Зважаючи на те, що в даному випадку платник податків не занизив свої податкові зобов’язання, то при виправленні такої помилки штрафних санкцій не передбачено.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.202425
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.20248
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024180
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202425
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024601