• Посилання скопійовано

Списання та використання матеріалів, придбаних до 2015 року: що з ПДВ?

Підприємство до 2015 р. придбало матеріали, частково використало для виготовлення одягу. КВЕД «Виробництво швейних виробів» немає. Реалізації виробів не було. Зараз хоче продати вироби, матеріали або частково їх списати.Чи можна скласти ПН на списаний товар? Чи потрібно реєструвати новий КВЕД, подавати таблицю даних і реєструвати ПН?

Щодо списання матеріалів, придбаних в 2013 – 2015 рр.

Відповідно до пп. 198.5 ПКУ, платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп.  189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені пп. 201.10 ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами, придбаними з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі, якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пп.  189.9 ПКУ (для основних засобів)).

Отже, якщо ТМЦ придбавалися з ПДВ, при їх списанні слід складати ПН відповідно до пп. 198.5 ПКУ. Про це також читайте тут.

Як скласти таку ПН, ми писали тут.

 

Щодо реєстрації нових видів діяльності за КВЕД

Підприємство має право здійснювати будь-яку діяльність, що не суперечить його статуту. Про те, які наслідки того, що підприємство здійснює діяльність за відсутнім КВЕД, ми писали тут.

Щодо блокування ПН за видами діяльності, що не внесені до списку КВЕД у ЄДР, то  безпосередньо Постановою №1165 не передбачено блокування ПН, що реєструються на операції за видами діяльності, за якими в ЄДР у платника податку не внесено відповідні КВЕД.

Проте, якщо податкова накладна буде заблокована з інших передбачених причин і платник ПДВ забажає подати таблицю даних, щоб попередити блокування ПН за такою операцією в майбутньому, йому варто внести такі КВЕД до ЄДР, оскільки вищезгадана таблиця заповнюється даними про види діяльності на підставі держреєстру.

Тому на власний ризик можна скласти та подати на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну на готові вироби або матеріали, до того, як будуть внесені відповідні КВЕДи до ЄДР. У цьому разі, якщо ПН буде зареєстровано, підприємство зможе уникнути необхідності вносити зміни до ЄДР. А якщо ПН буде заблоковано (причому блокуватися вона може з інших причин, ніж відсутність КВЕД в ЄДР), то лише в цьому разі доведеться вносити зміни до ЄДР, щоб потім подавати таблицю даних платника ПДВ. 

Щоправда, завчасне внесення КВЕДів до ЄДР і подання таблиці даних також не знижує ризик блокування ПН за іншими причинами.

Крім цього, звертаємо увагу, що ПН на неплатника ПДВ не належить до ризикових ПН і тому не блокується (див. пп. 1 п. 3 Порядку № 1165). Тож якщо підприємство складатиме такі ПН на неплатників ПДВ, то йому немає практичного сенсу вносити зміни до ЄДР, адже це не вплине на реєстрацію ПН на неплатників.

Додатково читайте тут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024899
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248805
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432