• Посилання скопійовано

Отримання ПО від нерезидента: що з ПДВ?

Платник ПДВ імпортує копії програмної продукції, які надалі продає на території України. Отримує програмну продукцію за актами, а не за ВМД. Як оформити податкову накладну на імпортовану продукцію?

Відповідно до пп. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово, з 01.01.2013 року до 01.01.2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції. До програмної продукції відносяться в тому числі примірники (копії, екземпляри) комп’ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (кодів) та/або посилань для завантаження комп’ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (кодів) для активації комп’ютерної програми чи в іншій формі.

В УПК № 536 у відповіді на запитання 7 податкова відповіла, що операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України не оподатковуються ПДВ. Тобто, вони звільнені від оподаткування.

 

Але чи потрібно на таку операцію виписувати ПН?

З нашого погляду – не потрібно. Аргументи на користь цієї позиції ми наводили в одній з наших попередніх консультацій.

Хоча податкова вважає інакше – виписувати потрібно (див. наприклад, ІПК ДПСУ від 08.10.2019 р. №627/6/99-00-07-03-02-15/IПК).

Для уникнення непорозумінь з цього питання можна отримати індивідуальну податкову консультацію.

Якщо ви вирішите стати на позицію податкової, виписуючи ПН, варто дотримуватися таких умов: відповідно до пп. 201.3 ПКУ у разі звільнення від оподаткування у ПН робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ, якими передбачено звільнення від оподаткування податком. Тобто, робиться посилання на пп. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ.

Тип причини для такої ПН, на наш погляд, 09 «Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість», а не 14 «Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента».

Разом з тим, відображення такої операції і складеної за нею ПН в декларації з ПДВ не передбачено. А тому в декларації з ПДВ ця операція придбання послуг не відображається.

Аналогічні висновки щодо нарахування ПДВ, складання ПН і заповнення декларації, наведені в ІПК ДПСУ від 08.10.2019 р. №627/6/99-00-07-03-02-15/IПК.

З наведеного також випливає, що у зв’язку з придбанням у нерезидента цих послуг, які відносяться до звільнених від оподаткування операцій, не потрібно нараховувати умовні податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до ст. 199 ПКУ на частку товарів/послуг, які використовуються як в оподатковуваних, так і в звільнених від оподаткування операціях. Адже для розрахунку такої частки потрібно використовувати показники податкової декларації (див. розрахунок у додатку 7 до декларації). А ми вище показали, що в декларації ці операції придбання у нерезидента послуг взагалі не відображаються. Тому й у розрахунку частки участі не приймають.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:10211
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202433
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202459
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427