• Посилання скопійовано

Чи розповсюджується дія Постанови КМУ №224 на косметичні антисептики?

Підприємство - виробник косметичних антисептичних засобів для рук з кодом УКТ ЗЕД 3304 та вмістом ізопропилового спирту 60-80% (таким чином виконується вимога Приміток про відповідність назві товару та основного компоненту). Чи розповсюджується дія Постанови КМУ №224 - відсутність оподаткування ПДВ 20% - на ці косметичні антисептики?

На початку зазначимо, що ані ст. 197, ані підрозділ 2 розділу ХХ ПКУ не передбачають звільнення від ПДВ операцій з постачання косметичних антисептичних засобів для рук.

Відповідно до п. 71 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ від оподаткування ПДВ тимчасово звільняються операції з ввезення на митну територію України товарів (у т. ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабміном, та операції з їх постачання на митній території України. 

Крім того, до таких операцій не застосовуються положення пп. 198.5 та ст. 199 ПКУ.

Норми п. 71 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ в редакції Закону №540 застосовуються до операцій, здійснених починаючи з 17.03.2020 р. 

Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затверджено постановою Кабміну № 224.

І в цьому Переліку назви «косметичні антисептичні засоби для рук» ми не знаходимо. А якщо подивитися на коди УКТ ЗЕД, які наведено в цьому Переліку? На жаль, і такого коду, як 3304, в цьому Переліку не зазначено. То що ж, пільги немає? 

З відсутністю потрібного коду УКТ ЗЕД ще можна було б боротися. Відповідно до Постанови №224 коди згідно з УКТ ЗЕД наводяться у цьому Переліку довідково. Проте основною підставою для звільнення від оподаткування ПДВ та від сплати ввізного мита товарів, що ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в переліку. 

Відповідності назві, як бачимо, немає. Хоча в Переліку № 224 є дещо схоже на те, що зазначено у запитанні: засіб на спиртовій основі для протирання рук (Alcohol based hand rub). Передбачається, що це розчин, що містить ізопропіловий спирт із вмістом 60-80% об’єму. 

Проте і назва, і код УКТ ЗЕД у такого засобу інші, ніж зазначені в запитанні. Отже, права на пільгу у підприємства за таких умов немає. 

 ***

Також читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024919
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248955
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202433