• Посилання скопійовано

Строки давності для бюджетного відшкодування щодо ПДВ

Підприємство - 100%-й експортер, платник податку на прибуток та ПДВ. Ніколи не заявляло ПДВ до відшкодування з бюджету. Чи скупчуються невідшкодовані суми ПК на 6412 рахунку в бухобліку та в Декларації з ПДВ (а також Додатку 2 до декларації) в податковому обліку? Чи підлягають такі суми ПК списанню в бухобліку і в податковому обліку? Після закінчення якого часу? Як правильно відобразити списання?

Від’ємне значення ПДВ переноситься (декларується) з періоду в період аж до його повного погашення чи анулювання ПДВ-шної реєстрації.

Відповідно до роз’яснення податківців у ІПК від 19.08.2019 р. №3880/ІПК/28-10-27-01-11 визначені главою 19 ЦКУ та п. 102.5 ПКУ терміни позовної давності (3 роки) не стосуються порядку відшкодування ПДВ, який встановлено ст. 200 ПКУ, та показників податкової звітності з ПДВ. 

Про це вони говорили й підкатегорії 101.25, «ЗІР», а також ІПК ДФС від 20.11.2018 р. № 4884/6/99-99-12-03-02-15/ІПК, від 16.03.2018 р. №1054/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Як наслідок, приходять до такого висновку: у разі заявлення суми ПДВ до бюджетного відшкодування платник податку має право враховувати у складі заявленої до бюджетного відшкодування суми ПДВ залишок від'ємного значення податку до повного його погашення, незалежно від сплину термінів позовної давності (1095 днів), у випадку, коли суми ПДВ, з яких сформовано такий залишок, сплачені постачальникам товарів/послуг.

Таким чином, від’ємне значення ПДВ переноситься в обліку та декларується в звітності з періоду в період аж до його повного погашення чи анулювання ПДВ-шної реєстрації. Тобто, виходить, що для бюджетного відшкодування немає точки початку відліку строку давності. А тому списувати ПДВ не потрібно. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202415
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242401
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024207