• Посилання скопійовано

Чи можна відшкодувати суму ПДВ, сплачену на митницю при імпорті?

Підприємство, платник ПДВ, придбало автомобіль за кордоном і імпортувало на територію України зі сплатою ПДВ. Як відобразити сплачений ПДВ в обліку? Чи можна відшкодувати сплачену суму ПДВ?

Податковий облік

Згідно з пп. «в» пп. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з ввезення товарів на митну територію України.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (пп. 187.8 ПКУ).

Своєю чергою, пп. «ґ» пп. 198.1 ПКУ передбачено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до ПК є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ.

Таким чином, сума ПДВ, сплачена при ввезені авто на територію України, включається до податкового кредиту платнику податку. Відповідно така сума відображається у рядку 11.1 Декларації з ПДВ «Ввезені на митну територію України товари, необоротні активи (за основною ставкою)».

При цьому, безпосередньо суму сплачену митному органу підприємство відшкодувати не може. Однак, якщо внаслідок такої операції у підприємства у графі 19 Декларації з ПДВ виникло від’ємне значення, то підприємство може заявити бюджетне відшкодування (р. 20.2) на свій поточний рахунок в банку (р.20.2.1) або у рахунок сплати грошових зобов’язань, або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до держбюджету (ряд. 20.2.2).

Водночас, необхідно врахувати, що отримати бюджетне відшкодування платник податку може отримати за таких умов:

  • відсутній податковий борг з ПДВ;
  • сума бюджетного відшкодування не перевищує реєстраційний ліміт на момент подання декларації до контролюючого органу.

Крім цього, платник податку разом з Декларацією за період, в якому бажає отримати бюджетне відшкодування подає Додаток 3 (в якому зазначається розшифровка суми бюджетного відшкодування) та Додаток 4 (напрям бюджетного відшкодування).

Про те, як платник податку може використати від’ємне значення з ПДВ, ми писали тут

Також підприємство може зарахувати суму з рядка 19 Декларації до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (ряд. 21).

 

Бухоблік

В бухобліку сума сплаченого ПДВ на митницю відображається бухгалтерським записом: Дт 377 Кт 311. Водночас, на підставі митної декларації така сума відноситься до ПК записом: Дт 641 Кт 377.

Відповідно сума бюджетного відшкодування ПДВ, що отримується підприємством, відображається записом: Дт 311 Кт 641.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024301
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202440
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202470
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427